18.07.2020 - 29.08.2020 Aktualności, Konkursy

Pokoloruj Polskę – cykl kolorowanek dla dzieci

Wystarczą kredki i odrobina wyobraźni, żeby tego lata w kilka chwil przenieść się w polskie góry, na plażę nad Morzem Bałtyckim, albo stanąć oko w oko z żubrem. Specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy cykl kolorowanek „Pokoloruj Polskę”, które będziemy publikowali na naszej stronie internetowej regularnie do końca sierpnia.

Dzięki kolorowankom, oprócz polskich krajobrazów, poznacie zwierzęta zamieszkujące Polskę, ale także polskie pojazdy lub tradycyjne wzory ludowe.

Nowe rysunki do wydrukowania, zawsze o dwóch stopniach trudności: dla młodszych i dla starszych dzieci, znajdziecie na naszej strony internetowej w każdą wakacyjną sobotę.

Wszystkie obrazki narysuje dla Was polska graficzka – Kamila Pawłucka-Górecka.

#PokolorujPolskę to kontynuacja akcji #PoloniaPeÎnțelesulCopiilor, którą rozpoczęliśmy na naszym fanpage’u na Facebook’u podczas pandemii COVID-19.

W jej ramach staramy się umilić dzieciom czas spędzany w domach propozycjami kulturalnymi związanymi z Polską oraz towarzyszącymi im konkursami.

Dla dzieci młodszych:

Biwak w Tatrach>>>

Zabawa nad Morzem Bałtyckim >>>

Kąpiel w mazurskim jeziorze >>>

Kwiaty chronione w Polsce >>>

Lis z Puszczy Białowieskiej >>>

Łapanie motyli w Zakopanem >>>

Taniec Łowicki >>>

Łoś znad Biebrzy >>>

Paź Królowej >>>

Rejs po Wiśle >>>

Dla dzieci starszych:

Niedźwiedź brunatny w Tatrach >>>

Wycinanka łowicka >>>

Bieszczadzki ryś >>>

Żurawie nad Biebrzą >>>

Wilk z Puszczy Białowieskiej >>>

Łowicki Kogut >>>

Polska Kurka >>>

Wielkie Jeziora Mazurskie >>>

Motyl Niepylak Apollo >>>

Koronka z Koniakowa >>>

from to
Scheduled Aktualności >Konkursy

Instytut Polski zamknięty 3 czerwca 🗓

Uprzejmie informujemy, że w czwartek, 3 czerwca, z okazji święta Bożego Ciała, Instytut Polski w Bukareszcie będzie zamknięty. Dziękujemy za zrozumienie.
02 06.2021 03 06.2021 Aktualności

Instytut Polski zamknięty 🗓

Z okazji katolickich świąt Wielkanocnych, Instytut Polski będzie zamknięty w poniedziałek, 5 kwietnia. Wszystkim naszym przyjaciołom i partnerom, którzy też teraz obchodzą Wielkanoc, życzymy Wesołych Świąt!
01 04.2021 05 04.2021 Aktualności

30. rocznica współpracy wyszehradzkiej 🗓

Trzydzieści lat temu, 15 lutego 1991 r., prezydenci Polski i Czechosłowacji oraz premier Węgier podpisali na zamku w Wyszehradzie na Węgrzech Deklarację o współpracy Czeskiej i Słowackiej Republiki Federacyjnej, Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Węgierskiej w dążeniu do integracji europejskiej.
31 05.2021 Aktualności