30.10.2021 Muzyka, Wydarzenia

Polski jazz na festiwalu Timisoara Jazz Festival

Skrzypek Mateusz Smoczyński zagości w Timiszoarze z solowym koncertem podczas XII edycji festiwalu jazzowego, który odbędzie się w dniach 28-31 października 2021.

Skrzypek Mateusz Smoczyński ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Gębskiego. Od 2017 roku prowadzi klasę skrzypiec jazzowych na tym samym Uniwersytecie. W rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum wielokrotnie uznawany za jazzowego skrzypka roku. Współpracował z wieloma artystami światowej sławy, jak: Branford Marsalis, Bobby McFerrin, Gil Goldstein, Richie Beirach, Glen Moore, Rabih Abou-Khalil, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Urszula Dudziak, Vladislav Sendecki, Leszek Możdżer. Nagrał ponad sto płyt. Wielokrotny stypendysta w programie „Młoda Polska”.

Tworzy duet z jednym z najwspanialszych wiolonczelistów na świecie – Stephanem Braunem, jest liderem kwintetu, członkiem New Trio oraz współzałożycielem Atom String Quartet, z którym dostał wiele nagród.

Koncert skrzypka Mateusza Smoczyńskiego odbędzie się w sobotę, 30 października, o godzinie 19.00, w Kościele Protestanckim Nowe Milenium w Timiszoarze (Splaiul Morarilor nr. 7).

Cały program festiwalu

Scheduled Muzyka Wydarzenia

Dzień filmu polskiego w Sfântu Gheorghe 🗓

W sobotę 30 października, w Kinie Arta w Sfântu Gheorghe dorośli i dzieci będą mogli zobaczyć trzy polskie filmy.
30 10.2021 Kino, Wydarzenia

CinePOLSKA – Festiwal Filmu Polskiego w Rumunii

Cztery z najnowszych polskich produkcji filmowych będą mogli obejrzeć widzowie 17. edycji Festiwalu Polskich Filmów CinePOLSKA w okresie 3-7 listopada 2021 roku.
03 11.2021 07 11.2021 Kino, Wydarzenia