18.11.2020 - 19.11.2020 Teatr, Wydarzenia Ö2, Katarina Bangata 80, Stockholm

„Irena – nie anioł” – gościnny spektakl w Sztokholmie

Premiera spektaklu teatru Unga Roma (www.ungaroma.com) odbyła się na Gotlandii 8 marca 2020. Spektakl oparty jest na prawdziwej historii Ireny Sendlerowej, która w latach 1942-45 przemyciła z warszawskiego getta tysiące żydowskich dzieci.

Dzieci te ukrywała następnie w klasztorach lub były przyjmowane przez polskie rodziny, które opiekowały się nimi jak własnymi. Z niewyobrażalną odwagą ryzykowali własnym życiem, by ratować innych.

Spektakl to poetycki thriller opowiadający historię młodej kobiety, która działa na rzecz dobra, gdy świat wychodzi poza wszelkie rozsądne ramy. Sztuka Irena – nie anioł, która przepełniona jest smutkiem i krwawą komedią, powagą i zabawą, muzyką i fantazją, opowiada o człowieczeństwie, działaniu i odwadze. Z wiarą, że świat może się zmienić na lepsze.

Na scenie – Mikaela Hagelberg i Tobias Aspelin
Scenariusz – Lotta Grut
Reżyseria – Daniela Goldmanna
Scenografia i kostiumy – Suzane Crépault
Muzyka – Carin Blom
Producent – Anna Holmlin Nilsson

Gdzie: Ö2, Katarina Bangata 80, Sztokholm
Kiedy: 18 listopada o godz. 18:00; 19 listopada o godz. 12:00.

Przedstawienie jest dla wszystkich osób od 9 roku życia w i trwa 55 minut, bez przerwy.

Bilety: https://www.nortic.se/dagny/event/29575


Występ gościnny w Ö2 jest wspierany przez Instytut Polski w Sztokholmie.

Ö2 jest wspierany przez Administrację Kultury Miasta Sztokholm, Szwedzką Radę ds. Sztuki, Region Sztokholmski i ABF Sztokholm.


Zdjęcia: Roland Hejdström

from to
Scheduled Teatr Wydarzenia
Ö2, Katarina Bangata 80, Stockholm Map

Wystawa w Borås: Święty Jan Paweł II

W związku z 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II, która miała miejsce 18 maja, Instytut Polski w Sztokholmie przygotował wystawę pamiątkową, prezentowaną w Kościele Św. Zygfryda w Borås, w okresie od 22 listopada do 6 grudnia 2020.
22 11.2020 06 12.2020 Historia, Wydarzenia

PADDYMANIA – koncert z utworami z musicalu

Z okazji Święta Niepodległości, Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza „Paddymanię” - koncert z utworami z musicalu „Virtuoso” poświęconego postaci Ignacego Jana Paderewskiego – jednego z Ojców Niepodległości, wybitnego polityka i premiera, znakomitego pianisty i kompozytora.
11 11.2020 Muzyka, Teatr, Wydarzenia

Seminarium z Włodzimierzem Boleckim: Literatura i życie

Zapraszamy do obejrzenie seminarium online z Włodzimierzem Boleckim, profesorem literaturoznawstwa PAN w Warszawie, poświęconego życiu i twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
03 11.2020 Literatura, Wydarzenia