28.09.2023 Film, Wydarzenia

Chodźcie razem z nami na Międzynarodowy Festiwal Filmów w Hajfie 28 września!

Instytut Polski w Tel Awiwie we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym (FINA) ma przyjemność zaproszenia Państwa na obejrzenie kolekcji filmowych plakatów, które powstały w okresie rozkwitu polskiej sztuki graficznej.

 

Po wystawie odbędzie się uroczysta ceremonia, podczas której zostaną przedstawieni różni polscy twórcy oraz epoka, w której żyli i tworzyli.

 

Otwarcie o godz. 20.00!

 

Wystawa będzie otwarta dla publiczności do zakończenia festiwalu 7 października.

 

Adres: Cinematheque Haifa, Sderot Hanasi 142

 

Zapisy oraz dodatkowe informacje na https://www.haifaff.co.il/

Scheduled Film Wydarzenia

Polski film na Żydowskim Festiwalu Filmowym w

Film „Cywia i Rachela” w reżyserii Rafaëla Lewandowskiego, poświęcony postaciom Racheli Auerbach i Cewii Lubetkin oraz powstaniu w getcie warszawskim, weźmie udział w Festiwalu Kina Żydowskiego w Jerozolimie. Tegoroczna edycja festiwalu poświęcona będzie żydowskiej tożsamości i kulturze oraz zaprezentuje dziesiątki filmów i wydarzeń towarzyszących podczas trwającego w tym czasie święta Chanuki.
13 12.2025 18 12.2025 Film, Historia

Polski film na Sountrack Tel Aviv Festival

Wyjątkowy festiwal muzyki filmowej w Tel Awiwie to wydarzenie poświęcone spotkaniu kina z muzyką. W tegorocznym festiwalowym konkursie międzynarodowym weźmie udział polski film "Imago" w reżyserii Olgi Chajdas.
21 11.2025 Film

Śladami Gimpela Głupka – izraelski twórca powraca

Spotkania z reżyserem Howardem Ryppem oraz pokazy filmu dokumentalnego jego autorstwa „Śladami Gimpela Głupka”, będącego osobistą podróżą reżysera śladami Icchaka Bashevisa Singera - wybitnego pisarza jidysz i laureata Nagrody Nobla.
25 11.2025 27 11.2025 Film, Historia