28.10.2021 Актуално, Литература

Paweł Huelle „Castorp“

Dyskusyjny Klub Książki - zapraszamy do rozmowy przy herbacie o polskich książkach.

28 października 2021, czwartek, godz. 18.00

Biblioteka Instytutu Polskiego

Spotkanie odbędzie się w języku polskim

 

Hans Castorp przybywa do Gdańska. Mimo ostrzeżeń wuja wsiada na statek w Hamburgu i rozpoczyna dziwną podróż. Podczas morskiej przeprawy towarzyszy mu trójka ekscentrycznych podróżników, którzy walczą o jego niewinną duszę. Młodziutki Hans nie wie jeszcze, że w Gdańsku sam będzie musiał o nią walczyć.

„Castorp” to jedna z najpiękniejszych książek Huellego, odsłaniająca tajemnice starego Gdańska, studenckiego Wrzeszcza i sopockiego raju dla kuracjuszy z początku XX wieku. Dojrzewanie bohatera, jego pierwsza miłość i pierwsza obsesja splatają się tu z fascynacją miastem, które uwodzi i niszczy.

Paweł Huelle jest zakochanym w Gdańsku i jego historii pisarzem, scenarzystą i dramaturgiem. Autorem, m.in. słynnego „Weisera Dawidka“ (1987) – książki, która okrzyknięta została najważniejszym debiutem dekady i wyróżniona Nagrodą Kościelskich (1988), „Mercedesa-Benza” czy „Opowieści chłodnego morza”. Świat, który już dawno przeminął, w jego utworach nabiera niezwykłego blasku. Tętni życiem, uwodzi i hipnotyzuje.

Scheduled Актуално >Литература