23.10.2022 Aktualności, Film

35 mm – nowa streamingowa platforma filmowa z Polski

W przestrzeni cyfrowej platformy znajduje się zbiór blisko 4 tys. unikalnych, zdigitalizowanych i zrekonstruowanych materiałów filmowych, prezentujących polski dorobek filmowy i bogactwo polskiej kinematografii  

Streamingową platformę filmową pod nazwą „35mm.online” uruchomiła Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF) – najstarszy, polski, publiczny producent filmowy.

W bazie znajdują się klasyki fabularne polskiej kinematografii z ostatnich kilku dekad w reżyserii wybitnych twórców, m.in: Wojciecha Jerzego Hasa, Stanisława Różewicza, Jerzego Kawalerowicza, Andrzeja Munka, Janusza Majewskiego, Krzysztofa Zanussiego, Barbary Sass czy Feliksa Falka. Nie brakuje także filmów z ostatnich lat, m.in. Marka Koterskiego czy Juliusza Machulskiego.

W bibliotece filmowej 35mm.online, spośród wielotysięcznego zasobu filmowego, prezentowane są także filmy polskiej szkoły dokumentalnej, w tym m.in. dokumenty Andrzeja Munka, Kazimierza Karabasza, Marcela Łozińskiego czy Andrzeja Titkowa. Jest też ponad 3 tys. wydań Polskiej Kroniki Filmowej z lat 1945-1994 oraz filmy animowane o wysokiej wartości artystycznej i intelektualnej.

Biblioteka 35mm.online jest stale uzupełniana o kolejne zrekonstruowane cyfrowo filmy z zasobów WFDiF. Wszystkie prezentowane filmy są dostępne w jakości full HD i zrekonstruowanych cyfrowo wersjach. Ponadto materiały filmowe posiadają audio deskrypcję, transkrypcję, napisy w wersji polskiej i angielskiej, a także kompleksowe opisy. Dla użytkowników zagranicznych utworzona została wersja angielska serwisu.

Platforma jest dostępna w wersji aplikacji webowej, mobilnej oraz aplikacji smart TV. Korzystanie z niej jest nieodpłatne, a oglądanie filmów z oferty Premium wymaga jedynie rejestracji i zalogowania.   

Więcej informacji na stronie internetowej: https://35mm.online

 

Scheduled Aktualności Film

Biało – czerwono – biały – wystawa

Wyjątkowa prezentacja plakatów wyróżnionych w zorganizowanym w Polsce konkursie na rzecz solidarności z Białorusią oraz poruszających temat demokracji, wolności i praw człowieka  
30 06.2023 Aktualności

Młode kino polskie na Studenckim Festiwalu Filmowym

Cztery filmy autorstwa polskich studentów zostaną pokazane w ramach Festiwalu Filmów Studenckich w Tel Awiwie. W ramach imprezy studenci wezmą również udział w spotkaniach ze studentami z Izraela, stanowiących forum wzajemnych inspiracji oraz planów przyszłej współpracy  
25 06.2023 28 06.2023 Film