23.02.2023 Muzyka

Polskie trio Motion Trio na Festiwalu Red Sea Jazz Festival w Ejlacie.

Uznane polskie trio jazzowe Motion Trio, łączące jazz z muzyką klasyczną, rockiem i akordeonem, weźmie udział w Red Sea Jazz Festival

Polskie trio jazzowe Motion Trio weźmie udział w Red Sea Jazz Festival, który rozpocznie się 23 lutego 2023 roku w Ejlacie.

Znakomite trio, w skład którego wchodzą artyści Janusz Wojtariowicz, Marcin Gałażyn i Paweł Baranek

weźmie udział w dorocznym festiwalu w Ejlacie. Udział zespołu jest możliwy dzięki współpracy Instytutu Polskiego w Tel Awiwie z Eilat Municipal Tourism Corporation.

Trio, założone w 1996 roku przez Janusza Wojtarowicza, tworzy unikalną i nowatorską muzykę jazzową, w której akordeon jest instrumentem centralnym.

Ich muzyka to celebracja jazzu w połączeniu z muzyką klasyczną oraz rokiem. Jest pełna dramatyzmu i ruchu.

Trio otrzymało między innymi nagrodę za „Najlepszą Muzykę Filmową” na 41 Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2016 roku, za muzykę do filmu Szczęście Świata w reż. Michała Rosy.

 

Zapraszamy do dalszego zapoznania się z zespołem

oraz z jego muzyką

======================================================================================================

Polski zespół Motion Trio na Red Sea Jazz Festival. Akordeonowy skład Motion Trio wystąpił 23 lutego w Ejlacie

Wielokrotnie nagradzany polski zespół zaprezentowali zapierające dech w piersiach aranżacje na akordeon elektryczny i obdarowali izraelską publiczność znakomitymi kompozycjami muzycznymi opartymi na dziełach Chopina i Szostakowicza, a nawet inspirowanymi grami komputerowymi. Oprócz Motion Trio podzielili się muzyką inspirowaną bluesem, tangiem i świętowanym w Polsce pierwszym dniem wiosny.

Gram na akordeonie od 45 lat – powiedział podczas koncertu  lider zespołu Janusz Wojtarowicz – Czuję wasze dusze poprzez instrument i jesteście niesamowici. Tłum zareagował na występ z niezwykłą serdecznością, a owacje sprowadziły członków zespołu na scenę, by obdarować słuchaczy dwoma bisami.

Po udanym koncercie z muzykami spotkała się również Dyrektor Instytutu Polskiego w Tel Awiwie Anna Raduchowska-Brochwicz. Temat zakulisowej rozmowy były m.in. możliwości dalszej promocji polskiego jazz w Izraelu.

Dla trio w składzie Janusz Wojtarowicz, Marcin Gałażyn i Paweł Baranek to już drugi koncert w Izraelu w ciągu dekady. Pierwszy koncert odbył się w 2013 roku.

 

 

Scheduled Muzyka

🗓

Jednym z uczestników jest polski pianista Jakub Kuszlik, który dwa lata temu zajął czwarte miejsce w XVIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie.
14 03.2023 01 04.2023 Aktualności, Muzyka

Dzień Pamięci o Holokauście- 80. rocznica wybuchu

Młodzieżowe chóry z Polski i Izraela wezmą udział w serii wspólnych koncertów w obu krajach upamiętniających Dzień Pamięci o Holocauście i Dzień Niepodległości Izraela w ramach współpracy między krajami.
05 03.2023 20 04.2023 Aktualności, Historia, Muzyka, Uncategorized

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej 2023 🗓

Zgłoszenia do udziału w trzeciej edycji Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej, popularyzującego muzykę polską XIX i XX w. na całym świecie, można się składać do 15 lutego 2023
01 02.2023 15 02.2023 Aktualności, Muzyka