17.04.2024 Historia, Wydarzenia

Zapraszamy do udziału w spotkaniu on-line z Nili Amit (Muzeum POLIN)

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom i zostanie poświęcone międzynarodowej „Akcji Żonkile – Łączy nas pamięć”, organizowanej m.in. w Polsce i Izraelu, której celem jest upamiętnienie Powstania w Getcie Warszawskim oraz jego bohaterów.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu on-line z Nili Amit (Muzeum POLIN) oraz znamienitymi gośćmi, przedstawicielami izraelskich instytucji edukacyjnych oraz miejsc pamięci o Zagładzie.

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom i zostanie poświęcone międzynarodowej „Akcji Żonkile – Łączy nas pamięć”, organizowanej m.in. w Polsce i Izraelu, której celem jest upamiętnienie Powstania w Getcie Warszawskim oraz jego bohaterów.

17 kwietnia 2024 r., g. 11:00 (czasu izraelskiego)

Zapraszamy serdecznie!

Link do rejestracji

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZUpf-moqT0jHtELI8dMsuCvmEciYkadHEr-

 

Scheduled Historia Wydarzenia

Spacery śladami polskiej historii Tel Awiwu –

W związku z dużym zainteresowaniem grudniowymi spacerami po ulicy Allenby, zapraszamy do skorzystania z dwóch dodatkowych terminów w styczniu. Zwiedzający poznają miejsca, postacie i historie ukazujące wkład społeczności żydowskiej z Polski w powstanie Tel Awiwu oraz kształtowanie Państwa Izrael w jego pierwszych latach.
31 01.2026 Historia, Turystyka

Polski film na Żydowskim Festiwalu Filmowym w

Film „Cywia i Rachela” w reżyserii Rafaëla Lewandowskiego, poświęcony postaciom Racheli Auerbach i Cewii Lubetkin oraz powstaniu w getcie warszawskim, weźmie udział w Festiwalu Kina Żydowskiego w Jerozolimie. Tegoroczna edycja festiwalu poświęcona będzie żydowskiej tożsamości i kulturze oraz zaprezentuje dziesiątki filmów i wydarzeń towarzyszących podczas trwającego w tym czasie święta Chanuki.
13 12.2025 18 12.2025 Film, Historia

Polska historia Tel Awiwu – świąteczne oprowadzanie

Wyjątkowe spacery z przewodnikiem przybliżą uczestnikom miejsca, postacie i opowieści wspominające, jak społeczność polskich Żydów wpłynęła na rozwój Tel Awiwu i współkształtowała Państwo Izrael.
19 12.2025 20 12.2025 Historia, Turystyka