Biblioteka Instytutu Polskiego w Sofii to wyjątkowe miejsce spotkań – z literaturą i jej miłośnikami.

Nasz księgozbiór liczy ponad 16 tys. woluminów, od klasyki literatury polskiej po nowości wydawnicze.  W naszych zbiorach znajduje się literatura piękna, dziecięca i młodzieżowa, literatura obca oraz literatura naukowa z dziedziny historii, historii literatury, historii sztuki, filozofii, teatru, filmu, muzyki, religioznawstwa, ekonomii i geografii. Posiadamy również bardzo ciekawe wydawnictwa encyklopedyczne, słownikowe i albumowe.

Niezwykle ważne miejsca na naszych półkach zajmują polonika – literatura polska przetłumaczona na język bułgarski. Znajdą  Państwo u nas powieści Olgi Tokarczuk, Joanny Bator, Jerzego Pilcha, poezje romantycznych wieszczów i polskich noblistów – Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza,  refleksje z podróży Andrzeja Stasiuka czy Ryszarda Kapuścińskiego, jak również fantastykę Andrzeja Sapkowskiego i Stanisława Lema oraz wiele innych. Wszystko to w języku bułgarskim!Dla miłośników muzyki mamy duży wybór płyt CD ze współczesną muzyką rozrywkową, ludową, jazzem oraz polskie wykonania muzyki klasycznej. Nasza oferta obejmuje również polskie filmy fabularne i dokumentalne na płytach DVD, audiobooki i czasopisma („Nowe Książki”, „Teatr”, „Film”, „Jazz Forum”, „Dialog”, „Didaskalia”, „2+3D” i „Architektura”).

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

W każdy ostatni czwartek miesiąca zapraszamy Państwa do naszej biblioteki na Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, gdzie omawiamy najnowsze polskie książki. Wybrana powieść stanowi początek dyskusji, w której dzielimy się swoimi spostrzeżeniami i gustami literackimi. Do DKK można dołączyć w każdej chwili, bo rozmowa stanowi przedłużenie przyjemności lektury!

Dyskusje o książkach wcale nie muszą być nudne.  U nas toczą się w miłej atmosferze wieczorową porą przy herbacie i kawie. Nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o wspólnie przeczytanych książkach – nie oceniamy gustów czytelniczych i szanujemy zdanie innych. Udział w klubie to nie tylko aktywizacja intelektualna, lecz także przyjemnie, a zarazem pożytecznie spędzony czas.

Więcej informacji pod adresem: pamela.kaczmarek@instytutpolski.org

KATALOG ONLINE

Sprawdź, czy książka, która Cię interesuje znajduje się  w Bibliotece Instytutu Polskiego w Sofii:

Katalog online