24.10.2022 - 27.10.2022 Muzyka

Jestem gitarą – Międzynarodowy Festiwal Gitarowy w teatrze Tzavta

Czwarta edycja corocznego Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego odbędzie się w telawiwskim teatrze Tzavta w dniach 24-27 października, prezentując różnorodne trendy w muzyce gitarowej w wykonaniu najlepszych gitarzystów z całego świata.

Celem festiwalu jest pokazanie kultury przez pryzmat gitarowych brzmień.

Obok takich gwiazd jak Dani Robas, Gudy Mazgi czy Marko Topchii z Ukrainy wystąpi również polski mistrz gitary Mateusz Kowalski.

Muzyka klasyczna, muzyka świata, rock i ladino – wszystkie te brzmienia zabłysną na Festiwalu „Jestem gitarą”.

 

Oprócz festiwalowych występów zapraszamy serdecznie na warsztaty prowadzone przez Mateusza Kowalskiego, które odbędą się w jerozolimskiej Akademii Muzycznej dnia 26 października (środa) o g. 14:00.

 

Mateusz Kowalski jest laureatem Nagrody Młodej Polski. Ten 27-letni gitarzysta swoją edukację muzyczną rozpoczął w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie w klasie Dariusza Schmidta. Następnie ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Ryszarda Bałauszko. Uznawany za jedną ze wschodzących gwiazd światowej sceny gitarowej.

Obecnie koncertuje po całym świecie, jednocześnie wykładając na swojej macierzystej uczelni w Warszawie.

 

Program festiwalu 

Zakup biletów na stronie internetowej teatru 

 

 

from to
Scheduled Muzyka

🗓

Jednym z uczestników jest polski pianista Jakub Kuszlik, który dwa lata temu zajął czwarte miejsce w XVIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie.
14 03.2023 01 04.2023 Aktualności, Muzyka

Dzień Pamięci o Holokauście- 80. rocznica wybuchu

Młodzieżowe chóry z Polski i Izraela wezmą udział w serii wspólnych koncertów w obu krajach upamiętniających Dzień Pamięci o Holocauście i Dzień Niepodległości Izraela w ramach współpracy między krajami.
05 03.2023 20 04.2023 Aktualności, Historia, Muzyka, Uncategorized

Polskie trio Motion Trio na Festiwalu Red

Uznane polskie trio jazzowe Motion Trio, łączące jazz z muzyką klasyczną, rockiem i akordeonem, weźmie udział w Red Sea Jazz Festival
23 02.2023 Muzyka