24.10.2022 - 27.10.2022 Muzyka

Jestem gitarą – Międzynarodowy Festiwal Gitarowy w teatrze Tzavta

Czwarta edycja corocznego Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego odbędzie się w telawiwskim teatrze Tzavta w dniach 24-27 października, prezentując różnorodne trendy w muzyce gitarowej w wykonaniu najlepszych gitarzystów z całego świata.

Celem festiwalu jest pokazanie kultury przez pryzmat gitarowych brzmień.

Obok takich gwiazd jak Dani Robas, Gudy Mazgi czy Marko Topchii z Ukrainy wystąpi również polski mistrz gitary Mateusz Kowalski.

Muzyka klasyczna, muzyka świata, rock i ladino – wszystkie te brzmienia zabłysną na Festiwalu „Jestem gitarą”.

 

Oprócz festiwalowych występów zapraszamy serdecznie na warsztaty prowadzone przez Mateusza Kowalskiego, które odbędą się w jerozolimskiej Akademii Muzycznej dnia 26 października (środa) o g. 14:00.

 

Mateusz Kowalski jest laureatem Nagrody Młodej Polski. Ten 27-letni gitarzysta swoją edukację muzyczną rozpoczął w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie w klasie Dariusza Schmidta. Następnie ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Ryszarda Bałauszko. Uznawany za jedną ze wschodzących gwiazd światowej sceny gitarowej.

Obecnie koncertuje po całym świecie, jednocześnie wykładając na swojej macierzystej uczelni w Warszawie.

 

Program festiwalu 

Zakup biletów na stronie internetowej teatru 

 

 

from to
Scheduled Muzyka

Słynny polski baryton w jerozolimskiej inscenizacji Carmen

Polski baryton Michał Partyka wystąpi w inscenizacji Carmen Bizeta w wykonaniu Lyric Opera w Teatrze Jerozolimskim, barwnej, wieloosobowej celebracji jednego z najbardziej znanych dzieł muzycznych na świecie
25 07.2023 Muzyka

XIV Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka

Międzynarodowy konkurs muzyczny instrumentów dętych odbędzie się w październiku 2023 r.  Do udziału zaproszeni są kandydaci specjalizujący się w grze na puzonie, rogu i trąbce. Zgłoszenia składać można do 16 czerwca 2023 r.
16 06.2023 Aktualności, Muzyka

Dybuku, wyjdź! – nowo polsko-izraelska produkcja muzyczna

Znany dramat „Dybuk” stał się inspiracją dla nowego albumu izraelskiego muzyka jazzowego Yoni’ego Mireza, wyprodukowanego przez polską wytwórnię Astigmatic Records
08 05.2023 Muzyka