7.10.2022 Literatura, Wydarzenia

Spotkanie z cyklu Dyskusyjnego Klubu Książki

Kolejne spotkanie z cyklu Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone było książce Olgi Tokarczuk „Opowiadania bizarne”.

Kolejne spotkanie z cyklu Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone było książce Olgi Tokarczuk „Opowiadania bizarne” i odbędzie się w Bibliotece Instytutu Polskiego w dniu 7 października o godzinie 11.

 

Spotkanie literackie odbędzie się w języku polskim, a poprowadzi je Rina Bodankin, laureatka tegorocznych warsztatów translatorskich organizowanych przez IP.

Uczestnicy spotkania zaproszeni są do przeczytania książki, którą mogą otrzymać w następujący sposób: 

– odwiedzając bibliotekę IP (w poniedziałki w g. 8-16 lub piątki w g. 8 – 13:30) 

– otrzymując książkę w formie elektronicznej 

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt e-mailowy na adres: telaviv.librarian@instytutpolski.pl 

 

Liczba książek ograniczona! 

 

„Opowiadania bizarne” to zbiór dziesięciu opowiadań odzwierciedlających styl pisarski Olgi Tokarczuk. Opisywane historie dzieją się w różnorakich miejscach (w Szwajcarii czy Azji), a także w rozmaitych epokach (od XVII wieku po współczesność). Bez względu na czas i miejsce autorka w znany sobie sposób skłania czytelników do zadumy nad innością oraz wyjątkowością niejednorodnego świata.

Dodatkowe informacje o książce:

https://www.wydawnictwoliterackie.pl/produkt/3395/opowiadania-bizarne

 

* Dyskusyjny Klub Książki to inicjatywa Biblioteki IP w Tel Awiwie, której celem jest promocja kultury literackiej i czytelnictwa, ożywienie środowisk zainteresowanych literaturą. Cykliczne spotkania czytelnicze odbywają się regularnie od 2019 r., podtrzymując stały kontakt czytelników z polską literaturą współczesną. Każde spotkanie poświęcone jest konkretnej pozycji, do której przeczytania poproszeni są uczestnicy klubu książki. Moderator wydarzenia, jeden z czytelników, prowadzi dyskusję, proponując grupie wątki do rozmowy.

 

Scheduled Literatura Wydarzenia

Zapraszamy na spotkanie literackie on-line z Hilą

Zapraszamy na spotkanie literackie on-line z Hilą Timor-Ashur, izraelską reżyserką filmów dokumentalnych, autorką i dziennikarką, które poświęcone będzie jej powieści pt. „Skórka od chleba”.
12 12.2023 Literatura, Wydarzenia

Dołącz do relacji na żywo z naszego

Following our first episode of the podcast, where we discussed Nicolaus Copernicus and his revolutionary mathematical theory that changed our perception of the universe, on Friday, December 8, we will host at the Polish Institute Tel Aviv a Live Stream event!
08 12.2023 Nauka, Wydarzenia

Wystawa „Śmierć za człowieczeństwo. Rodzina Ulmów”. 🗓

Instytut Polski w Tel Awiwie oraz Ambasada RP w Izraelu zapraszają do obejrzenia wystawy „Śmierć za człowieczeństwo. Rodzina Ulmów”.
03 12.2023 17 12.2023 Historia, Wydarzenia