7.03.2024 Literatura, Wydarzenia

Hebrajsko-Polski Klub Książki – spotkanie literackie w Kfar Sabie

Spotkanie w Bibliotece Głównej w Kfar Sabie poświęcone będzie powieści „Bieguni” Olgi Tokarczuk Wydarzenie poprowadzi izraelska pisarka i poetka Iris Eliya Cohen, która poprowadzi rozmowę z tłumaczką Miriam Borenstein (autorkę hebrajskich przekładów powieści Olgi Tokarczuk) oraz z dziennikarką Oshrą Lerer Shaib. Prelegentki porozmawiają o książce Tokarczuk „Bieguni”, której hebrajski przekład został niedawno wydany przez Wydawnictwo Achuzat Beit.

Spotkanie w Bibliotece Głównej w Kfar Sabie poświęcone będzie powieści „Bieguni” Olgi Tokarczuk

Wydarzenie poprowadzi izraelska pisarka i poetka Iris Eliya Cohen, która poprowadzi rozmowę z tłumaczką Miriam Borenstein (autorkę hebrajskich przekładów powieści Olgi Tokarczuk) oraz z dziennikarką Oshrą Lerer Shaib. Prelegentki porozmawiają o książce Tokarczuk „Bieguni”, której hebrajski przekład został niedawno wydany przez Wydawnictwo Achuzat Beit.

Spotkanie literackie odbędzie się w Bibliotece Głównej w Kfar Sabie dnia 7 marca o godzinie 18:00 (czwartek) w ramach cyklu wydarzeń kulturalnych z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Adres: ul. Yirushalaim 33, Kfar Saba, sala wykładowa Biblioteki Głównej

 

Wstęp bezpłatny – RSVP drogą e-mailową na adres Refroom@ksaba.co.il, telefonicznie  pod nr 09-7640839 lub w sekretariacie Biblioteki Głównej w Kfar Sabie

Wydarzenie odbędzie się w języku hebrajskim

 

„Bieguni” to fascynująca powieść, która w 2018 roku przyniosła Oldze Tokarczuk, laureatce literackiej Nagrody Nobla i autorce bestsellera „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, Międzynarodową Nagrodę Bookera.

Co mamy wspólnego ze starożytnymi mnichami należącymi do nurtu ortodoksyjnego, którzy poprzez ruch i wędrówkę stawiają czoła złu? Na ile każdy z nas sam jest podróżnikiem?

Od starożytnych pałaców sułtańskich po współczesne hale portów lotniczych „Bieguni” zabierają nas w globalną i niezwykłą podróż, zachęcając do rozliczenia się z rzeczywistością i porzucenia znanej ścieżki poprzez humor, urok, wyobraźnię i niezapomniane doznania literackie.

Więcej informacji o hebrajskim przekładzie książki

Scheduled Literatura Wydarzenia

Drugi etap warsztatów translatorskich dobiegł końca! 🗓

Z radością informujemy o zakończeniu drugiego etapu warsztatów translatorskich, których celem była pomoc początkującym tłumaczom w odnalezieniu inspiracji oraz przetłumaczeniu pierwszego rozdziału wybranej książki na język hebrajski
16 04.2024 Literatura, Wydarzenia

Zapraszamy do udziału w spotkaniu on-line z

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom i zostanie poświęcone międzynarodowej „Akcji Żonkile – Łączy nas pamięć”, organizowanej m.in. w Polsce i Izraelu, której celem jest upamiętnienie Powstania w Getcie Warszawskim oraz jego bohaterów.
17 04.2024 Historia, Wydarzenia

Zapraszamy na wystawę „W obliczu Zagłady –

W ostatnim czasie Muzeum Powstania Warszawskiego udostępniło 150 fotografii, a wśród nich także mniej znane zdjęcia z getta warszawskiego, m.in. dokumentujące jego utworzenie, „życia codzienne” w murach getta oraz serię zdjęć z 1945 roku z ruin pozostawionych po dawnej zamkniętej dzielnicy żydowskiej.
04 04.2024 01 06.2024 Historia, Wydarzenia