21.03.2024 Literatura, Wydarzenia

Spotkanie literackie z Julią Fiedorczuk

Spotkanie on-line z jedną z najbardziej cenionych pisarek i poetek w Polsce – Julią Fiedorczuk.

Jaka jest obecnie rola literatury? Jak pisarz i poeta opisują relację człowieka z naturą i światem? Podczas spotkania on-line z polską pisarką i poetką Julią Fiedorczuk zapytamy ją m.in. o to, dlaczego zaczęła uczyć się hebrajskiego i dokąd zaprowadziła ją podróż z językiem Biblii?

W najnowszej powieści Fiedorczuk pt. „Dom Oriona” śledzimy intrygujące i tajemnicze sploty losów ludzi, zwierząt, minerałów i gwiazd, które trwają w ciągłym ruchu, a także zmierzamy się z globalnymi problemami, z którymi zmierza się ludzkość, a w szczególności z wyzwaniem migracji. O kosmicznym pomoście łączącym człowieka z naturą, miłości do twórczości Szymborskiej oraz szeregu innych tematów porozmawiamy już wkrótce z Autorką.

Dodatkowe informacje o twórczości Julii Fiedorczuk

 

Wydarzenie odbędzie się dnia 21 marca (czwartek) o g. 19:00 czasu izraelskiego (g. 18:00 czasu polskiego) za pośrednictwem platformy Zoom.

Rejestracja na spotkanie

 

Uczestnicy spotkania zaproszeni są do przeczytania książek autorstwa Julii Fiedorczuk, które mogą wypożyczyć w następujący sposób:

– odwiedzając bibliotekę IP (w poniedziałki w g. 9 – 16 lub piątki w g. 9 – 13:30)

– wypożyczając książki w formie elektronicznej (prosimy o kontakt e-mailowy na adres: telaviv.librarian@instytutpolski.pl)

 

Scheduled Literatura Wydarzenia

Drugi etap warsztatów translatorskich dobiegł końca! 🗓

Z radością informujemy o zakończeniu drugiego etapu warsztatów translatorskich, których celem była pomoc początkującym tłumaczom w odnalezieniu inspiracji oraz przetłumaczeniu pierwszego rozdziału wybranej książki na język hebrajski
16 04.2024 Literatura, Wydarzenia

Zapraszamy do udziału w spotkaniu on-line z

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom i zostanie poświęcone międzynarodowej „Akcji Żonkile – Łączy nas pamięć”, organizowanej m.in. w Polsce i Izraelu, której celem jest upamiętnienie Powstania w Getcie Warszawskim oraz jego bohaterów.
17 04.2024 Historia, Wydarzenia

Zapraszamy na wystawę „W obliczu Zagłady –

W ostatnim czasie Muzeum Powstania Warszawskiego udostępniło 150 fotografii, a wśród nich także mniej znane zdjęcia z getta warszawskiego, m.in. dokumentujące jego utworzenie, „życia codzienne” w murach getta oraz serię zdjęć z 1945 roku z ruin pozostawionych po dawnej zamkniętej dzielnicy żydowskiej.
04 04.2024 01 06.2024 Historia, Wydarzenia