31.01.2020 Aktualności, Muzyka

Koncert orkiestry “Symfonieta Sofia”

dyrygent Swilen Simeonow, soliści: Mario Hossen (skrzypce) i Marta Potulska (altówka)

 

31 stycznia, piątek, godz. 18.30
Dom Kultury “Nadeżda”, bul. „Lomsko szose“ 2
Bilety w kasie Domu Kultury “Nadeżda”

W programie: W.A. Mozart – Symfonia nr 36, KV 425 „Linz”; Max Bruch – Koncert na skrzypce, altówkę i orkiestrę.

Marta Potulska, polska altowiolistka, laureatka ogólnopolskich konkursów muzyki kameralnej we Wrocławiu w 1998 roku oraz w Łodzi w 1999 roku i międzynarodowych konkursów altowiolistycznych, wśród nich konkursu im. Johannesa Brahmsa w Austrii w 2007 roku, konkursu im. Michala Spisaka w Dąbrowie Górniczej oraz konkursu w Bled w Słowenii w 2011 roku. Artystka występowała w wielu państwach Europy, Azji, jak i w Ameryce Północnej.
W wieku 6 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach. Po ukończeniu szkoły w Polsce kontynuowała naukę na Universität für Musik und Darstellende Kunst w Grazu, Austrii, w klasie prof. Matthiasa Maurera, byłego solo altowiolisty Królewskiej Orkiestry Concertgebouw w Amsterdamie. Po ukończeniu studiów z wyróżnieniem, w latach 2014-2016 pełniła funkcję asystentki na uniwersytecie w Grazu, jednocześnie rozwijając karierę artystyczną.
Altowiolistka koncertowała na prestiżowych międzynarodowych festiwalach, m.in. Salzburger Festspiele w Salzburgu, “LaStrada” oraz “Eggenberger Schlosskonzerte” w Grazu.

Od 23 stycznia do 31 stycznia br. Marta Potulska poprowadzi warsztaty gry na altówce w Nowym Uniwersytecie Bułgarskim.

30 stycznia br. Marta Potulska wystąpi z orkiestrą Filharmonii Państwowej w Szumen, w programie: Niccolo Paganini Kwartety na altówkę i skrzypce.

Scheduled Aktualności Muzyka