5.11.2020 Aktualności, Muzyka

Koncert dzieł kompozytorów z krajów Grupy Wyszehradzkiej

Z okazji polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej.

5 listopada (czwartek) 2020 r., godz. 18.00

Instytut Polski w Sofii, ul. Weslec 12, wstęp z zaproszeniami

 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na uroczysty koncert z okazji polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej. W Instytucie Polskim w Sofii wybrzmią pieśni i arie w wykonaniu śpiewaków operowych Marczo Apostołowa, solisty Narodowego Teatru Muzycznego im. Stefana Macedońskiego, oraz Radostiny Pawłowej, doktorantki i chórzystki w Operze Narodowej w Sofii, przy akompaniamencie prof. Eleny Karalijskiej-Trypkowej, wykładowczyni w Państwowej Akademii Muzycznej im. Panczo Władigerowa. Wykonają utwory najwybitniejszych kompozytorów z krajów Grupy Wyszehradzkiej: Karola Szymanowskiego, Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Imre Kalmana, Franciszka Lehára, Antonína Dvořáka,  Mikuláša Schneider-Trnavský’ego.

* Wydarzenie odbędzie się zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia Bułgarii w zakresie zwalczania epidemii COVID-19: obłożenie do 50%, zachowanie odległości fizycznej 1,5 m, obowiązkowe maseczki oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do sali.

Scheduled Aktualności Muzyka

Warna: Koncert Piotr Baron Trio 🗓

W programie 30. edycji Varna Summer International Jazz Festival.
29 07.2021 Aktualności, Muzyka

Wybitne Polki 🗓

Wystawa opowiadająca o 10-ciu wybitnych Polkach, które przyczyniły się do rozwoju cywilizacyjnego świata, a także tych, które swoją dobrocią i odwagą zmieniały świat na lepsze.
01 07.2021 31 08.2021 Aktualności, Historia

Warna: Finisaż wystawy „Skarby Krakowa“ 🗓

Wystawa dokumentalna z Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie.
28 06.2021 Aktualności, Historia