23.11.2020 Aktualności, Muzyka

Cykl 2 koncertów chopinowskich Ludmiła Angełowa z orkiestrą symfoniczną Classic FM Radio pod batutą polskiego dyrygenta Piotra Sułkowskiego

23 i 24 listopada 2020, poniedziałek i wtorek, godz. 19.30

Filharmonia Sofijska, Sala „Bułgaria”

Współorganizatorzy: Cantus Firmus.

W ramach Europejskiego Festiwalu Muzycznego 2020 zapraszamy Państwa na koncert chopinowski w wykonaniu wybitnego bułgarskiego pianisty prof. Ludmiła Angełowa, który wystąpi wspólnie z orkiestrą symfoniczną Classic FM Radio pod batutą polskiego dyrygenta Piotra Sułkowskiego. Muzycy w cyklu koncertów zagrają utwory orkiestrowe polskiego mistrza fortepianu Fryderyka Chopina.

Program koncertu:

Fantazja na tematy polskie A-dur op. 13

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

Koncert fortepianowy Nr 1 e-moll op. 11

Ludmił Angełow jest absolwentem Państwowej Akademii Muzycznej w Sofii uznawanym za jednego z najwybitniejszych współczesnych interpretatorów Chopina. W 2011 roku został nagrodzony przez Ministerstwo Kultury w Polsce medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” za zasługi w popularyzowaniu muzyki polskiej na świecie. Był członkiem jury na prestiżowych międzynarodowych koncertach, m.in. na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2010 i 2015 r.

Piotr Sułkowski – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Podczas studiów został stypendystą Internationale Bachakademie i doskonalił swoje umiejętności na kursach mistrzowskich, prowadzonych przez H. Rillinga i J.E.Gardinera w Niemczech, a następnie w USA, jako stypendysta Oregon Bach Festival. Otrzymał również Stypendium Twórcze Prezydenta Miasta Krakowa. Od początku swojej artystycznej działalności był zaliczany przez krytyków muzycznych do grona wybijających się talentów dyrygenckich. Piotr Sułkowski ma na swoim koncie liczne premiery i prawykonania dzieł operowych oraz utworów współczesnych kompozytorów. Działa również jako współorganizator i manager Konkursu Dziecięcych Zespołów Kameralnych „Wiosna Młodych Kameralistów” odbywającego się od 2001 roku w Krakowie. Ważną sferą jego działalności jest praca dydaktyczna. Na jego dorobek artystyczny składają się liczne nagrania płytowe i telewizyjne.

Piotr Sułkowski za swoje zasługi artystyczne został uhonorowany ważnymi nagrodami i odznaczeniami.  W 2014 r. został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W kolejnym 2015 r. za „twórcze osiągnięcia w dziedzinie kultury Warmii i Mazur” maestro otrzymał nagrodę Wojewody Warmińsko-Mazurskiego: statuetkę Pegaza. W 2016 r. został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 2017 r. otrzymał Nagrodę Prezydenta Olsztyna im. Feliksa Nowowiejskiego.

Bilety dostępne są na: http://cantusfirmusbg.com

Scheduled Aktualności Muzyka