16.03.2021 Aktualności, Turystyka

Prezentacja: Cabo Verde – zielony archipelag Afryki, autor Emil Enczew

Spotkanie z cyklu „O górach, przygodach, wyprawach i sportach ekstremalnych”.

16 marca, wtorek, godz. 19:00

Instytut Polski

We współpracy ze Stowarzyszeniem „Międzynarodowy Festiwal Filmów Górskich”

Odległy archipelag wulkaniczny rozciąga się na dziesięciu wyspach pośród wzburzonych wód Oceanu Atlantyckiego. W 2019 roku grupa TrekMania przeżyła kilka niezapomnianych górskich przygód na stokach wygasłych wulkanów oraz zielonych gór na wyspach Santiago, Fogo i Buena Vista. Zdobyli najwyższy szczyt wyspy Santiago – Pico da Antonia, dotarli do najwyższego punktu całego archipelagu – krateru wulkanu Pico do Fogo, wznoszącego się 2829 metrów nad Atlantykiem, i niekończących się piaszczystych plaż Boa Vista! Nie pominęli również Prai, Cidade Velha, Sao Filipe i Sal Rei.

* Wydarzenie odbędzie się zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia Bułgarii w zakresie zwalczania epidemii COVID-19: obłożenie do 30%, zachowanie odległości fizycznej 1,5 m, obowiązkowe maseczki oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do sali.

Scheduled Aktualności Turystyka

Prezentacja najnowszego bułgarskiego wydania „Solaris” Stanisława Lema

Z udziałem tłumaczki Liny Wasilwej i Żoro Penczewa z czasopisma „ShadowDance”.
20 10.2021 Aktualności, Literatura

Udział Instytutu Polskiego w wystawie „Zrównoważona moda i

Wystawa organizowana jest przez Instytut Liszta|Hungarian Cultural Institute z okazji przewodnictwa Węgier w Grupie Wyszehradzkiej.
11 10.2021 24 10.2021 Aktualności

Polska marka Balagan Studio 🗓

Wystawa fotograficzna „Zrównoważona moda i design w krajach V4”, organizowana przez Instytut Liszta | Hungarian Cultural Institute z okazji przewodnictwa Węgier w Grupie Wyszehradzkiej.
11 10.2021 24 10.2021 Aktualności, Sztuki wizualne