10.03.2021 Aktualności, Historia, Kino, Muzyka, Turystyka

Wieczór poświęcony pamięci Piotra Atanasowa

Spotkanie z cyklu „O górach, przygodach, wyprawach i sportach ekstremalnych”.

10 marca, środa, godz. 19:00

Instytut Polski

We współpracy ze Stowarzyszeniem „Międzynarodowy Festiwal Filmów Górskich”

Piotr Atanasow ukończył Akademię Ekonomiczną w Warszawie. Był wielkim przyjacielem Polski oraz polskich alpinistów, popularyzatorem osiągnięć polskiego alpinizmu i himalaizmu. Z jego inicjatywy i przy jego wsparciu gośćmi Instytutu Polskiego w Sofii byli: Krzysztof Wielicki, Marek Kamiński, Andrzej Zawada, Ryszard Pawłowski, Anna Czerwińska, Piotr Pustelnik, Monika Rogozińska, Dariusz Załuski, Aleksander Lwow, Jerzy Surdel, Janusz Majer  i inni. Jest autorem biografii Jerzego Kukuczki „Nie jesteś drugi, jesteś wielki”.

W 2011 roku Piotr Atanasow  został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej przez Prezydenta RP.

* Wydarzenie odbędzie się zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia Bułgarii w zakresie zwalczania epidemii COVID-19: obłożenie do 30%, zachowanie odległości fizycznej 1,5 m, obowiązkowe maseczki oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do sali.

 

Scheduled Aktualności Historia Kino Muzyka Turystyka

Prezentacja najnowszego bułgarskiego wydania „Solaris” Stanisława Lema

Z udziałem tłumaczki Liny Wasilwej i Żoro Penczewa z czasopisma „ShadowDance”.
20 10.2021 Aktualności, Literatura

Udział Instytutu Polskiego w wystawie „Zrównoważona moda i

Wystawa organizowana jest przez Instytut Liszta|Hungarian Cultural Institute z okazji przewodnictwa Węgier w Grupie Wyszehradzkiej.
11 10.2021 24 10.2021 Aktualności

Polska marka Balagan Studio 🗓

Wystawa fotograficzna „Zrównoważona moda i design w krajach V4”, organizowana przez Instytut Liszta | Hungarian Cultural Institute z okazji przewodnictwa Węgier w Grupie Wyszehradzkiej.
11 10.2021 24 10.2021 Aktualności, Sztuki wizualne