16.05.2021 Aktualności

XI Sofijski Festiwal Nauki (15-18.05.2021)

Udział Marcina Gostkowskiego, „pana od historii”, z autorskim wykładem „Asterix i Obelix. Ile prawdy w komiksie o sprytnych Gallach i rzymskich Legionistach”.

16.05, 10.30-11.30

Sofia Tech Park

Wstęp wolny, wymagana wcześniejsza rejestracja miejsc.

Marcin Gostkowski, absolwent Archeologii na Uniwersytecie Warszawskim, Historii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Cywilizacji Śródziemnomorskiej na wydziale „Artes Liberales” również na Uniwersytecie Warszawskim. Aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską z zakresu historii krucjat. Laureat pierwszego miejsca w kategorii szkoły podstawowe  w Konkursie Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej w 2018 roku. Od 6 lat nauczyciel historii w szkole podstawowej. W 2011 studiował na Uniwersytecie w Granadzie. W latach 2008-2020 brał udział w badaniach archeologicznych na terenie Polski oraz w Grecji, Sudanie, Egipcie, Jordanii, Izraelu, Gruzji, Armenii, Hiszpanii, Francji, Czechach, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Libanie na Cyprze i Ukrainie. Popularyzator nauki, współzałożyciel grupy rekonstrukcji historycznej Arkona oraz projektu Pozytywnie Historyczni. Przez dziesięć lat działalności grupy organizował liczne festiwale i warsztaty. Nawiązał współpracę z muzeami archeologicznymi z Norwegii, Szwecji, Danii i Niemiec oraz ośrodkami kulturalnymi i muzealnymi z całej Polski.

Scheduled Aktualności

Finisaż wystawy „30 lat współpracy wyszehradzkiej” i

Wystawa „30 lat współpracy wyszehradzkiej” została przygotowana z okazji przewodnictwa Polski w Grupie Wyszehradzkiej trwającego od czerwca 2020 do lipca 2021 r.
22 06.2021 Aktualności, Historia

Prezentacja bułgarskiego wydania III tomu publikacji „Polskie

Książkę przedstawi dr Aleksander Grebenarow, prezes Macedońskiego Instytutu Naukowego w Sofii, Nikołaj Poppetrow z Instytutu Badań Historycznych BAN i Julian Bożkow, tłumacz publikacji.
17 06.2021 Aktualności, Historia, Literatura