14.09.2021 Aktualności, Literatura, Sztuki wizualne

Oficjalne otwarcie wystawy Krasimiry Drumewej „Spojrzenie z gwiazd”, inspirowanej twórczością Stanisława Lema

Z okazji Roku Stanisława Lema i 100. rocznicy jego urodzin.

14.09.2021, wtorek, godz. 18.30

Instytut Polski w Sofii, wstęp wolny

 

Wystawa „Spojrzenie z gwiazd” inspirowana jest rozległą twórczością polskiego pisarza science fiction i filozofa Stanisława Lema. Przedstawia 11 prac wykonanych metodą cyfrową. Autorka odtwarza swoje wyobrażenie, że przyszłość już tu jest. Dlatego w procesie tworzenia obrazów wykorzystuje kolaże fotograficzne z naszej rzeczywistości, aby zobrazować przyszłość, która jest już faktem […]

Krasimira Drumewa jest malarką, grafikiem i pedagogiem. Zajmuje się drukiem i reklamą internetową, znakiem towarowym, plakatem, fotografią i malarstwem. Wykłada projektowanie graficzne i komunikację wizualną na Uniwersytecie w Wielkim Tyrnowie, gdzie kieruje Katedrą Projektowania Graficznego i Komunikacji Wizualnej. Autorka licznych artykułów i pomocy naukowych oraz publikacji dla studentów i młodych projektantów. Ma na swoim koncie osiem wystaw indywidualnych. Wielokrotnie nagradzana.

Wystawa będzie czynna do 8 października 2021 r.

* Wydarzenie odbędzie się zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia Bułgarii w zakresie zwalczania epidemii COVID-19: obłożenie do 50%, zachowanie dystansu fizycznego 1,5 m, obowiązkowe maseczki oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do sali.

 

Scheduled Aktualności Literatura Sztuki wizualne

Prezentacja najnowszego bułgarskiego wydania „Solaris” Stanisława Lema

Z udziałem tłumaczki Liny Wasilwej i Żoro Penczewa z czasopisma „ShadowDance”.
20 10.2021 Aktualności, Literatura

Udział Instytutu Polskiego w wystawie „Zrównoważona moda i

Wystawa organizowana jest przez Instytut Liszta|Hungarian Cultural Institute z okazji przewodnictwa Węgier w Grupie Wyszehradzkiej.
11 10.2021 24 10.2021 Aktualności

Polska marka Balagan Studio 🗓

Wystawa fotograficzna „Zrównoważona moda i design w krajach V4”, organizowana przez Instytut Liszta | Hungarian Cultural Institute z okazji przewodnictwa Węgier w Grupie Wyszehradzkiej.
11 10.2021 24 10.2021 Aktualności, Sztuki wizualne