11.10.2021 - 24.10.2021 Aktualności, Sztuki wizualne

Polska marka BUBEL

Wystawa fotograficzna „Zrównoważona moda i design w krajach V4”, organizowana przez Instytut Liszta | Hungarian Cultural Institute z okazji przewodnictwa Węgier w Grupie Wyszehradzkiej.

Kredki Bubel wykonane są w 100% z odpadków kuchennych: fusów z zielonej herbaty, obierek marchewki i buraka, zewnętrznych „brzydkich” liści czerwonej kapusty oraz z ekologicznego 100% wosku sojowego. Kredki są w 100% naturalne, nie zawierają sztucznych barwników a ich kolor opracowała natura.

Nieoczywista forma kredek nawiązuje do nasion, z których wyrastają owoce i warzywa. Dodatkowo kształt ten pozwala również na ćwiczenie motoryki rąk – kredka wpasowuje się w małe i te trochę większe dłonie. Technika suszenia, która zastosowałam pozwala zachować naturalnie występujące olejki eteryczne wewnątrz odpadów dlatego kredki pięknie pachnął dodatkowo pobudzając sensorykę. Kolor, który zostawiają kredki nie jest idealnie nasycony, ponieważ za barwnik służą mi owoce i warzywa. To kolor natury, którego nie chciałam sztucznie kolorować. Ważnym zagadnieniem jest rownież opakowanie kredek – worek, w którym umieściłam kredki to nawiązanie do worka wielokrotnego użytku, który przydaje się na zakupach w pobliskim warzywniaku.

 

Projekt i wykonanie: Marta Rzepińska

martarzepinska@gmail.com

https://www.instagram.com/martarzepinska

https://www.behance.net/martarzepinska

 

Wystawę można obejrzeć na skwerze “Kristal” do 24 października 2021 r.

 

from to
Scheduled Aktualności Sztuki wizualne