17.03.2022 Aktualności, Muzyka

Koncert charytatywny na rzecz ukraińskich kobiet i dzieci – ofiar konfliktu zbrojnego na Ukrainie

17 marca 2022 r., czwartek, godz. 18.30

Instytut Polski w Sofii, wstęp wolny*

 

Zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz ukraińskich kobiet i dzieci – ofiar konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Zebranymi środkami wesprzemy Fundację „Za dobro” („Dla dobra”) i jej wspólną z SoftUni Digital inicjatywę „Otwarte drzwi dla Ukrainy”. W krótkim czasie udało im się, z pomocą wielu wolontariuszy, stworzyć wspaniały ośrodek dla kobiet i dzieci uciekających z Ukrainy, który mieści się w dzielnicy Mładost w Sofii.

Koncert odbędzie się w galerii Instytutu Polskiego w Sofii. Usłyszycie wspaniałe pieśni ukraińskie oraz utwory klasyczne na fortepian kompozytorów zachodnioeuropejskich i bułgarskich. Dziękujemy naszym przyjaciołom muzykom, którzy zaangażowali się na rzecz tego szlachetnego celu. Wystąpią:

David McCune – bas

Zornitca Getowa – fortepian i akompaniament fortepianowy

Simeon Złatkow – fortepian i akompaniament fortepianowy

Stefania Rusewa – fortepian

Joana Georgiewa – fortepian

Środki będą zbierane na miejscu do puszki na datki, a także na konto Fundacji „Za dobro”:

Numer IBAN: BG91RZBB91551012773591

Koncert będzie transmitowany na żywo i na Facebooku.

Zapraszamy!

* Ważnа informacjа dotycząca wydarzeń na terenie galerii Instytutu Polskiego: zielony certyfikat nie jest wymagany, maseczki pozostają obowiązkowe.

 

Instytut Polski w Sofii zamienia się na kilka dni w punkt zbiórki darów na pomoc uchodźcom z terenów objętych wojną na Ukrainie

Akcja odbędzie się w dniach 15 – 18 marca (wtorek-piątek) w godzinach od 10.00 do 16.00. Ofiarowana pomoc zostanie przekazana Domowi Kultury „Dobri Wojnikow-1856” w Szumen, które bezpośrednio pomaga ukraińskim rodzinom przybywającym do miasta.

Więcej informacji oraz spis zbieranych darów TUTAJ.

#PolandFirstToHelp #SolidarityWithUkraine 🇺🇦🤝✌️

Scheduled Aktualności Muzyka