24.03.2022 Aktualności, Galeria

Instytut Polski w Sofii włącza się do projektu „Teorie ochronne” (#TheoryOfProtection)

Dziś 24 marca 2022 r. mija miesiąc od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W solidarności z bohaterskim narodem ukraińskim Instytut Polski w Sofii przyłącza się do projektu „Teorie ochronne” #TheoryOfProtection ukraińskiej artystki Darii Koltsovej.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie Centrum Sztuki Lescer.

Instytut Polski w Sofii wraz z Ośrodkiem Sztuki Lescer zaprasza do współpracy przy projekcie w ramach solidarności z mieszkańcami i mieszkankami Ukrainy. Niech „Teorie ochronne” pojawią się w każdym oknie, aby przypominać o tragedii, która dzieje się na naszych oczach.

* * *

Darya Koltsova: urodzona w 1987 roku w Charkowie. Do momentu wybuchu wojny w Ukrainie w lutym 2022 roku mieszkała i pracowała w Kijowie i Odesie. Absolwentka Charkowskiej Akademii Projektowania i Sztuki na kierunku Historia i Teoria Sztuki. Artystka, performerka, autorka instalacji i projektów medialnych, kuratorka. Laureatka Grand Prix konkursu MUHi 2015 dla młodych artystów ukraińskich. Nominowana do nagrody PinchukArtCentre Prize 2015. W 2017 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP „Gaude Polonia”. W 2018 roku została finalistką Non Stop Media IX.

 

Scheduled Aktualności >Galeria

Wykład-prezentacja Ryszarda Kajzera 🗓

Laureata I nagrody 27. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie 2021 oraz członka jury 10. Międzynarodowego Triennale Plakatu Scenicznego w Sofii (2022).
31 10.2022 Aktualności, Historia, Kino, Literatura, Muzyka, Teatr