17.09.2022 Aktualności, Historia, Kino, Literatura, Muzyka, Turystyka

Europejski Dzień Języków 2022

17 września 2022, sobota, godz. 10.30-15.30

Plac „Sławejkow” w Sofii

 

Zapraszamy 17 września, w Dniu Sofii, na wspólne świętowanie Europejskiego Dnia Języków!

Na placu „Sławejkow” w centrum stolicy w godzinach 10:30-15:30 każdy będzie mógł wziąć udział w „lekcjach otwartych” i nauczyć się swoich ulubionych słów i wyrażeń z wybranego języka. Zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnych zabawach, konkursach, quizach, porozmawiania z przedstawicielami poszczególnych instytutów kultury i sprawdzenia, jakie są najlepsze możliwości nauki języków obcych.

Od godz. 10:30 do 10:55 w bibliotece Instytutu Francuskiego odbędzie się czytanie bajek z różnych krajów. Instytut Polski przedstawi „Podróż na jednej nodze” Małgorzaty Strzałkowskiej.

 

Zapraszamy najmłodszych słuchaczy do wysłuchania bajki!

 

Od godz. 11:30 będziemy czekać na Was ponownie w bibliotece Instytutu Francuskiego, gdzie „Czerwony Kapturek” Charlesa Perraulta będzie czytany w różnych językach europejskich.

Od god. 13:00 w Sali Sławejkow Instytutu Francuskiego będą wyświetlane krótkie filmy wybrane przez uczestników Europejskiego Dnia Języków.

Europejski Dzień Języków w Bułgarii organizowany jest przez lokalne przedstawicielstwo Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej przy udziale EUNIC Bulgaria – sieci instytutów kultury krajów UE.

Scheduled Aktualności >Historia >Kino >Literatura >Muzyka >Turystyka

Polskie Powroty NAWA 🗓

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła nabór wniosków do kolejnej edycji programu Polskie Powroty NAWA.
02 08.2023 Aktualności