12.12.2023 Literatura, Wydarzenia

Zapraszamy na spotkanie literackie on-line z Hilą Timor-Ashur.

Zapraszamy na spotkanie literackie on-line z Hilą Timor-Ashur, izraelską reżyserką filmów dokumentalnych, autorką i dziennikarką, które poświęcone będzie jej powieści pt. „Skórka od chleba”.

Zapraszamy na spotkanie literackie on-line z Hilą Timor-Ashur, izraelską reżyserką filmów dokumentalnych, autorką i dziennikarką, które poświęcone będzie jej powieści pt. „Skórka od chleba”.

Spotkanie poprowadzi Orit Margaliot – edukatorka i przewodniczka, znawczyni historii polskich Żydów i stosunków polsko-izraelskich.

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom dnia 12 grudnia (wtorek) o g. 19:00.

„Skórka od chleba” to powieść historyczna przedstawiająca historię rodzinną, w której Polska i Rosja u progu drugiej wojny światowej łączą się z Izraelem lat 70. i 80. XX wieku. Autorka przedstawia dwa punkty widzenia – wnuczki i babci wraz z ich spojrzeniem na życie, tajemnice rodzinne i losy ludzi na tle najistotniejszych wydarzeń historycznych ubiegłego wieku.

Powieść ukazała się w Izraelu w 2019 roku nakładem wydawnictwa Kinneret Zmora Dvir. Polski przekład został wydany w roku 2022.

Więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskać kontaktując się z Biblioteką Instytutu Polskiego w Tel Awiwie pod adresem e-mailowym: telaviv.librarian@instytutpolski.pl

Więcej informacji o powieści Hili Timor-Ashur: https://bit.ly/3RaXSWY

Rejestracja na wydarzenie oraz link do spotkania na Zoomie: https://bit.ly/3us4GGQ

 

 

 

Scheduled Literatura Wydarzenia

Spotkanie literackie z Julią Fiedorczuk 🗓

Spotkanie on-line z jedną z najbardziej cenionych pisarek i poetek w Polsce – Julią Fiedorczuk.
21 03.2024 Literatura, Wydarzenia

Drugi etap warsztatów translatorskich 🗓

Drugi etap warsztatów ma na celu pomóc początkującym tłumaczom w odnalezieniu inspiracji, przetłumaczeniu pierwszego rozdziału wybranej przez siebie książki oraz szukaniu wydawnictwa, które chciałoby wydać książkę w języku hebrajskim.
25 01.2024 Literatura, Wydarzenia

Hebrajsko-Polski Klub Książki – spotkanie literackie w

Spotkanie w Bibliotece Głównej w Kfar Sabie poświęcone będzie powieści „Bieguni” Olgi Tokarczuk Wydarzenie poprowadzi izraelska pisarka i poetka Iris Eliya Cohen, która poprowadzi rozmowę z tłumaczką Miriam Borenstein (autorkę hebrajskich przekładów powieści Olgi Tokarczuk) oraz z dziennikarką Oshrą Lerer Shaib. Prelegentki porozmawiają o książce Tokarczuk „Bieguni”, której hebrajski przekład został niedawno wydany przez Wydawnictwo Achuzat Beit.
07 03.2024 Literatura, Wydarzenia