Polska delegacja w parlamencie NRW z okazji ochodów 35-lecia Traktatu Polsko-Niemieckiego



























Fotografie: Bildwerke © Instytut Polski Düsseldorf
W ramach kolejnych obchodów 35. rocznicy podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Polską a Niemcami w centrum uwagi znalazły się dialog, partnerstwo oraz wspólne europejskie perspektywy.
23 czerwca 2026 r. goście z Polski odwiedzili Landtag Nadrenii Północnej-Westfalii w Düsseldorfie. W spotkaniu uczestniczył poseł na Sejm RP Marek Krząkała, przewodniczący Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej. Towarzyszył mu Rafał Sobczak, radca-minister i dyrektor Instytutu Polskiego w Düsseldorfie. Gości powitał przewodniczący Landtagu NRW André Kuper, będący jednocześnie przewodniczącym Grupy Parlamentarnej NRW–Polska, Ukraina, Europa Środkowo-Wschodnia i Kraje Bałtyckie.
Po zwiedzaniu parlamentu goście wzięli udział w posiedzeniu Grupy Parlamentarnej NRW–Polska, Ukraina, Europa Środkowo-Wschodnia i Kraje Bałtyckie, w którym uczestniczyli również dr Andreas Hollstein, pełnomocnik rządu krajowego NRW ds. Polonii, oraz dr Mayssoun Zein Al Din, dyrektor Academy of International Affairs NRW.
W centrum rozmów znalazły się osiągnięcia traktatu polsko-niemieckiego, nowe wyzwania oraz dalsze pogłębianie relacji dwustronnych w kontekście europejskim.
W skład polskiej delegacji weszli także dr Aleksander Gowin, zastępca dyrektora Instytutu Polskiego w Düsseldorfie, wicekonsul Bartłomiej Książek z Kolonii oraz Agnieszka Fröhlich, odpowiedzialna w Instytucie Polskim w Düsseldorfie m.in. za projekty dyplomatyczne.