17.04.2018 Dzieci, Film, Program Kino Black Box Düsseldorf

Klub Filmowy Polskiej Młodzieżowej Akademii Filmowej – Za niebieskimi drzwiami 🗺

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, jakie tajemnice kryją się za niebieskimi drzwiami zapraszamy na projekcje filmu „Za niebieskimi drzwiami”.

Instytut Polski w Düsseldorfie serdecznie zaprasza Was na inaugurację Młodzieżowej Akademii Filmowej, cykliczne wydarzenie organizowane dla polskich i polskojęzycznych dzieci i młodzieży, oraz miłośników dobrego i mądrego kina.

Rozpoczynamy projekcją niezwykłego filmu „Za niebieskimi drzwiami” i spotkaniem z jego twórcą Mariuszem Palejem. Takiej ekranizacji polskiego bestsellera Marcina Szczygielskiego i jednocześnie lektury wybieranej przez wielu nauczycieli, jeszcze w kinach nie było. Reżyser zabiera widzów w fantastyczną podróż. W filmie jest wszystko, o czym się długo nie zapomina – ciekawi bohaterowie, tajemnicze istoty i … nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki. Jest to historia o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Zaczarowane drzwi prowadzą do świata „we śnie”, ale tak realnego, że można w nim zamieszkać i tak ekscytującego, że chce się go poznawać.

Do zobaczenia w kinie!

Gdzie: Black Box Kino im Filmmuseum, Schulstr. 4, Düsseldorf
Kiedy: wtorek 17 kwietnia 2018, godz. 16.30
Bilety: bezpłatne

Film, w polskiej wersji językowej, trwa 84 minuty, a po projekcji reżyser Mariusz Palej opowie nam o swojej pracy nad filmem i odpowie na wiele Waszych pytań.

Inicjatywa i organizacja: Instytut Polski w Düsseldorfie, www.polnisches-institut.de
Dalsze informacje: Lidia Jansen, T.: 0211 866 96 14, lidia.jansen@instytutpolski.org

Scheduled Dzieci >Film >Program
Kino Black Box Düsseldorf Map

35mm.online – Polskie filmy na platformie streamingowej

Polska kinematografia online
01 10.2022 31 10.2023 Aktualności, Film

Do widzenia, do jutra 🗓

Ein subtiles Bild voller Wärme über das Milieu der studentischen Jugend an der Wende der 50er und 60er-Jahre, als der Kommunismus in Polen noch in vollem Gange war.
19 10.2022 Film

Film polski on Tour 10 🗓

Wichtigste polnische Filme vergangener zwei Jahre.
18 10.2022 23 11.2022 Film