12.08.2020 Literatura

Przygody literackie – Wśród dźwięków!

„Wie das klingt!“/ "M.U.Z.Y.K.A." von Michał Libera, Michał Mendyk, Aleksandra und Daniel Mizieliński.

#LESEABENTEUER – Wśród dźwięków! / Vlog 4
„M.U.Z.Y.K.A.” Michał Libera, Michał Mendyk, Aleksandra und Daniel Mizielińscy
Polskie książki dla dzieci

Książka “M.U.Z.Y.K.A.” pokazuje, że muzyka może być wszystkim i wszystko może być muzyką: mowa, gra, cisza, nawet kanapka. Poznacie tu kompozytorów i muzyków, którzy eksperymentowali z muzyką i dźwiękami, np. Pierra Schaeffera, który w 1948 roku skomponował koncert na pociąg, garnki i bączka, czy Johna Cage´a, który w 1952 roku zaprezentował utwór 4’33, w którym nie zagrał ani jednej nuty. “M.U.Z.Y.K.A.” jest nominowana do nagrody Deutscher Jugendliteraturpreis 2020

Strona internetowa książki: wiedasklingt.de

Aleksandra i Daniel Mizielińscy graficy, twórcy książek i stron internetowych, autorzy wielu książek, m.in. „D.O.M.E.K.“, „Mapy”, „Pod ziemią, pod wodą“. Laureaci licznych nagród za projekty książkowe i internetowe, w tym prestiżowego międzynarodowego wyróżnienia BolognaRagazzi Award  oraz ITB Buch Award za książkę „Mapy”.

Michał Libera socjolog, dramaturg muzyczny, autor esejów dźwiękowych, oper i eksperymentalnych form radiowych. Kurator koncertów, festiwali i programów muzycznych do wystaw, w tym m.in. kurator Pawilonu Polskiego wyróżnionego na 13. Biennale Architektury w Wenecji. M.U.Z.Y.K.A. to jego pierwsza książka dla dzieci.

Michał Mendyk dziennikarz muzyczny, kurator, współzałożyciel i wieloletni redaktor magazynu „Glissando”. Kurator i członek komisji programowych festiwali muzycznych, m.in. „Ad Libitum”, „Sacrum Profanum”, „Huddersfield Contemporary Music Festival”. Jest współautorem książki M.U.Z.Y.K.A..

Książka: „M.U.Z.Y.KA.” Michał Libera, Michał Mendyk, Aleksandra i Daniel Mizielińscy / wyd. Dwie Siostry / 2018, ISBN 978-83-815-0150-7, Wiek 9 lat

Vlog adresowany jest przede wszystkim do młodych czytelników. Prezentujemy w nim nowe książki współczesnych, polskich ilustratorów i autorów, tłumaczone na język niemiecki.
W kolejnych odcinkach #LESEABENTEUER zapraszamy do poznania książek Piotra Karskiego „W morze!” / Vlog 1, Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego „Drzewa” / Vlog 2, Jana Bajtlika „Nić Ariadny” / Vlog 3 i książki „M.U.Z.Y.KA.” Michała Libery, Michała Mendyka, Aleksandry i Daniela Mizielińskich Vlog 4.

Serdecznie Was zapraszamy do oglądania i wspólnej zabawy! Oczywiście możecie zaprosić w czytelniczą podróż rodziców, dziadków i rodzeństwo!

#LESEABENTEUER – Wśród dźwięków ! / Vlog 4
„M.U.Z.Y.KA.” Michał Libera, Michał Mendyk, Aleksanda i Daniel Mizielińscy / wyd. Dwie Siostry / 2018
ISBN 978-83-815-0150-7
Polskie książki dla dzieci
Wtorek, 18.08.2020 o godzinie 16.00
od 9 lat

from to
Scheduled Literatura Program