20.03.2022 Muzyka

Koncert Solidarność z Ukrainą

Polnisches Institut Düsseldorf, Maxkirche Düsseldorf und Internationale Anton-Rubinstein-Musikakademie setzen ein Zeichen der Solidarität mit der Ukraine und gegen den Russlands Krieg.
Pol_Inst_Plakat_A3_Flyeralarm

Wskutek  napaści Rosji na Ukrainię, za którą odpowiedzialny jest prezydent Putin, tysiące ludzi straciło życie, zagrożona jest państwowość Ukrainy a Europę dosięgnął kryzys humanitarny o ogromnych rozmiarach. Miliony ludzi zmuszono do ucieczki i pozbawiono środków do życia. Instytut Polski w Düsseldorfie wraz z instytucjami partnerskimi z  Düsseldorfu współorganizuje pierwsze z serii koncertów, których dochód przeznaczony zostanie na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

W niedzielę, 20-go marca 2022 o g. 18.00,– Kościół i parafia św. Maksymiliana, Instytut Polski w Düsseldorfie i Międzynarodowa Akademia Muzyczna im. Antona Rubinsteina w Düsseldorfie – zapraszają na koncert „Solidarności dla Ukrainy” w kościele pw. św. Maksymiliana w Düsseldorfie.

KONCERT „SOLIDARNOŚĆ DLA UKRAINY”

niedziela, 20 marca 2022 r., g 18.00, Maxkirche, Schulstrasse 15, 40213 Düsseldorf, Niemcy

W koncercie muzyki klasycznej wezmą udział studenci z Ukrainy, Białorusi i różnych krajów świata, studiujący w Akademii Muzycznej im. Roberta Schumanna w Düsseldorfie oraz düsseldorfski chór kameralny ars cantandi. Program wieczoru wypełniony będzie muzyką kompozytorów ukraińskich. Wszyscy uczestnicy i organizatorzy koncertu zdecydowanie potępiają agresję Rosji przeciwko Ukrainie i wyrażają swoją solidarność z obywatelami Ukrainy. Przed i po koncercie przedstawiciele wspólnoty kościelnej zbierać będą datki na pomoc humanitarną dla Ukrainy organizowaną przez Caritas International.

Scheduled Muzyka

ALLA POLACCA. Wspólne dziedzictwo – polsko-niemiecka muzyka

Ein Konzertzyklus mit polnisch-deutscher Barockmusik
24 08.2023 25 08.2023 Muzyka, Program

Anna Maria Jopek Quartet na Jazz Rally

Anna Maria Jopek (voc.), Dominik Wania (p.), Robert Kubiszyn (b.-git.), Paweł Dobrowolski (dr.)
27 05.2023 Muzyka

232. Rocznica Konstytucji 3-go Maja w Instytucie

Ausstellung und Gitarrenkonzert von Prof. Tomasz Zawierucha, Folkwang Universität der Künste Essen
03 05.2023 Aktualności, Muzyka