08.12.2023 – Київ
10.12.2023 – Львів
Вперше в Україні прозвучить опера знаного сучасного польського композитора Єжи Корновіча, перекладена українською мовою (авторка перекладу Тетяна Коротун).
Це унікальний проєкт-співпраця двох національних філармоній: прем’єрні постановки пройдуть 8 та 10 грудня у Національній філармонії України (Київ) та Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика.
Глибока історія для дітей, батьків, бабусь і дідусів, що відкриває справжню цінність родинного минулого кожного з нас на широкому історичному тлі та в сучасних реаліях, а також навчає пізнавати життя й творити любов довкола себе.
“Сімейний альбом” – подорож спогадами; тепла сімейна кінострічка, ностальгія за дитинством, де все життя попереду, і це життя сповнене надій, мрій і віри в найкраще.
На прикладі історії однієї сім’ї – історія покоління, частково це подорож історичними подіями країни: старе фортепіано – розстріляне відродження, людина в шляпі – Холокост, татарин – радісні спогади про дитячі відпочинки у Криму.
У концертній версії постановки було прагнення відійти від ілюстрації, де дорослі люди грають дітей. Це не події, які відбуваються тут і зараз. Це те, що вже було.
Музична драматургія, зокрема і особливості вокальних партій, трактуються як спогад, ретроспектива…
… Герої опиняються у батьківському домі, який продається. Вони збирають речі, які мають найбільшу цінність для них, це їх пам’ять та ідентифікація. Будинку більше немає, дитинство пройшло, лишились тільки коробки важливих дрібниць, старий «відік» з мультфільмами на касетах і майбутнє. Брат і сестра побачаться, скоріше за все не дуже скоро. Можливо, вони живуть у різних містах або навіть країнах. Але це так важливо – не забути у дорослому житті те, що було важливо для тебе – дитини. А якщо забуваєш, то сімейний альбом завжди допоможе згадати…
Солісти
Анастасія Поважна, сопрано та Станіслав Цема, контратенор
Режисерка Марина Рижова
Партнери:
Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика, Інститут Адама Міцкевича
Фото: Vitaliy Hrabar
![](https://instytutpolski.pl/kyiv/wp-content/uploads/sites/19/2023/12/409178574_746883384142410_1372084050207872397_n-1024x666.jpg)
![](https://instytutpolski.pl/kyiv/wp-content/uploads/sites/19/2023/12/406863031_746883237475758_2590132582363313586_n-1024x683.jpg)
![](https://instytutpolski.pl/kyiv/wp-content/uploads/sites/19/2023/12/409190950_746882880809127_2842779193051444848_n-1024x770.jpg)
![](https://instytutpolski.pl/kyiv/wp-content/uploads/sites/19/2023/12/409206836_746882827475799_2365034145749638940_n-1024x637.jpg)
![](https://instytutpolski.pl/kyiv/wp-content/uploads/sites/19/2023/12/406811839_746882337475848_275110038187109142_n-1024x694.jpg)
![](https://instytutpolski.pl/kyiv/wp-content/uploads/sites/19/2023/12/406517975_746882347475847_8486312350992767488_n-1024x763.jpg)