27.10.2019 Wydarzenia

Koncert Atom String Quartet

W programie I edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej “Cameralia”

 

27 października, niedziela, 19:30
Sofijska Miejska Galeria Sztuki, ul. Gurko nr 1,

bilety w kasie Cantus Firmus w Filharmonii Sofijskiej

i online na tickets.bg

 

Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego (czyli dwojga skrzypiec, altówki i wiolonczeli) 
z szeroko rozumianą improwizacją. Ten najbardziej klasyczny i utrwalony w tradycji muzycznej skład zespołu kameralnego to dla artystów punkt wyjścia do poszukiwań nowych rozwiązań brzmieniowych i formalnych. W twórczości – oprócz jazzu – słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną 
i klasyczną.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej “Cameralia” został pomyślany jako forum, na którym wybitni bułgarscy i europejscy muzycy zaprezentują swoją sztukę i które stymuluje zespołową współpracę w muzyce kameralnej, która jest „najbardziej żywym” kreatywnym laboratorium. Program składa się z arcydzieł klasycznego repertuaru kameralnego, tanga i innych utworów muzyki południowoamerykańskiej, etno muzyki, jazzu i współczesnej muzyki klasycznej.

Scheduled Wydarzenia