24.01.2020 - 11.02.2020 Historia, Sztuki wizualne, Wydarzenia

“O Krakowie. Post scriptum” – wystawa sztuki współczesnej

 

24 stycznia, piątek, godz. 18.00
Galeria Państwowego Instytutu Kultury przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych Bułgarii, ul. Alfred Nobel 2

 

“O Krakowie. Post scriptum” – wystawa sztuki współczesnej, przygotowana przez Biuro Promocji Polskiej Sztuki Współczesnej – Galerię “Labirynt” i Urząd Miasta Krakowa.
Ideą przewodnią projektu “O Krakowie. Post scriptum” jest prezentacja otwartych, interdyscyplinarnych postaw artystów, którzy doceniając znaczenie i miejsce istotne dla kultury i sztuki europejskiej oraz walory historyczne, przyrodnicze i architektoniczne Krakowa, z satysfakcją uczestniczyli w wielokulturowym artystycznym dialogu. W wystawie bierze udział 21 artystów z USA, Kanady, Szwecji, Włoch, Francji, Słowenii, Bułgarii, Ukrainy i Polski reprezentujących różne dyscypliny sztuk pięknych. Prace wykonane są w różnych technikach: obrazy olejne i akrylowe na płótnie i na papierze, akwarele, rzeźby z żywic i brązu, kolaże, obiekty ze szkła, druki cyfrowe i filmy/instalacje. Zadaniem uczestników wystawy była odpowiedź na pytanie: Dlaczego Kraków? ( w domyśle: może być źródłem inspiracji).

Wystawa czynna do 11 lutego 2020 r.

 

from to
Scheduled Historia >Sztuki wizualne >Wydarzenia

„Solidarność według kobiet“: projekcja filmu i dyskusja

Instytut Polski w Sofii oraz Dom Literatury i Przekładu zapraszają na pokaz filmu dokumentalnego „Solidarność według kobiet” oraz rozmowę Ralicy Dimitrowej z polską reżyserką i pisarką Martą Dzido oraz reżyserem i producentem Piotrem Śliwowskim.
31 08.2022 Aktualności, Historia, Literatura