9.11.2019 Sztuki wizualne, Wydarzenia

II. edycja Melba Sofia Design Festival

Festiwal designu, kreatywności i przedsiębiorczości, organizowanym przez Studio Komplekt w Sofii.

 

ZupagrafikaDavid Navarro i Martyna Sobecka – niezależne wydawnictwo, pracownia grafiki kreatywnej, założona w 2012 roku w Poznaniu przez hiszpańsko-polski duet – David’a Navarro i Martynę Sobecką. Studio w szczególny sposób związane jest z Polską Szkołą Plakatu, architekturą powojennego modernizmu oraz papierem.
W ciągu ostatniej dekady David i Martyna zaprojektowali, zilustrowali i opublikowali cieszące się międzynarodowym uznaniem i nagradzane interaktywne publikacje, przedstawiające najciekawsze przykłady brutalizmu i modernizmu byłego Bloku Wschodniego.
W publikacjach “Zupagrafika” znaleźć można teksty autorstwa architektów, dziennikarzy oraz krytyków architektury, takich jak: Sir Norman Foster, John Grindrod, Barnabas Calder, Peter Chadwick, Christopher Beanland, Florian Heilmeyer czy Kuba Snopek.

II. edycja Melba Sofia Design Festival obejmujące wykłady, rozmowy i prezentacje projektów designerów, ich unikalnego doświadczenia i know-how. Po raz pierwszy przygotowano program filmowy, w ramach którego zostanie pokazanych 6 filmów nt. designu.
W wydarzeniu udział wezmą także przedstawiciele następujących krajów: m.in. Szwajcarii, Irlandii, Belgii i Rosji.

7 listopada zostanie otwarta wystawa „Przegląd bułgarskiego designu 2019”.

Scheduled Sztuki wizualne Wydarzenia

Wystawa grafik wyselekcjonowanych w konkursie Grafika Roku

Z udziałem Prodziekan Wydziału Grafiki dr Aleksandry Toborowicz i dra Bartłomieja Chwilczyńskiego, sekretarza-kuratora wystawy.
26 04.2023 Aktualności, Sztuki wizualne

Oficjalne otwarcie wystawy „Ikony na skrzyniach po

Projekcja filmu dokumentalnego „Wymazać Naród” (reż. Tomasz Grzywaczewski, 28:29 min.).
07 04.2023 Aktualności, Historia, Sztuki wizualne