31.05.2023 Aktualności, Inne, Wydarzenia

Konkurs Krasomówczy Języka Polskiego dla Japończyków 2023

27 maja 2023 r. w Ambasadzie RP w Tokio w ramach Dni Polskiego Dziedzictwa odbył się, organizowany corocznie przez IP w Tokio, Konkurs Krasomówczy Języka Polskiego dla Japończyków.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 9 uczestników – studentów polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych (TUFS) i lektoratów języka polskiego z innych uczelni. Uczestnicy wystąpili z 3-minutowymi prezentacjami na tematy związane z Polską, a następnie odpowiadali na pytania komisji konkursowej.

Jury przyznało I miejsce – bilet lotniczy do Polski, ufundowany przez Polskie Linie Lotnicze LOT – dla Pani Chisaki Aihara za wystąpienie pt. „Moje spotkanie z kuchnią wegańską”. II miejsce otrzymała Pani Ichika Kimura za wystąpienie pt. „Cudowne spotkanie z Polakiem w moim rodzinnym mieście”, a III miejsce Pan Koki Komiya za prezentację pt. „Wrażenie, jakie robią na mnie Polacy – ciepło, skromność i entuzjazm”. Laureaci I, II i III miejsca otrzymali również bezpłatny udział w Letnim kursie języka i kultury polskiej Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) oraz zestawy porcelany „Bolesławiec” ufundowane przez Instytut Polski w Tokio. Wszyscy laureaci są studentami polonistyki TUFS.

Nagrodę portalu Polonia Japonica za „bogatą treść wystąpienia i szerzenie wiedzy o Polsce” otrzymała Pani Aine Tabata – studentka polonistyki TUFS.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, materiały promocyjne o Polsce oraz upominki związane z Polską ufundowane przez Zagraniczny Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej (ZOPOT) w Tokio.

Scheduled Aktualności >Inne >Wydarzenia