16.12.2022 Aktualności, Literatura, Wydarzenia

[raport] Narodowe Czytanie 2022 w Tokio

13 grudnia 2022 r. na Tokijskim Uniwersytecie Studiów Międzynarodowych (TUFS) odbyła się coroczna edycja Narodowego Czytania.

W tym roku – Roku Romantyzmu Polskiego uchwalonego przez Sejm RP z okazji dwusetnej rocznicy wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, lekturą Narodowego Czytania są właśnie te utwory. Duch romantyczności dał się odczuć, kiedy studenci polonistyki TUFS pięknie odczytywali kolejne zwrotki takich utworów jak: Romantyczność, Lilije, czy Pani Twardowska. Gościem honorowym wydarzenia była małżonka ambasadora RP w Japonii Elżbieta Milewska, która odczytała fragment wiersza Romantyczność. W spotkaniu wziął udział również ekspert ds. kultury w IP Tokio Jarosław Waczyński.

Studenci, którzy tak dobrze przygotowali się do Narodowego Czytania otrzymali w prezencie od Instytutu Polskiego w Tokio porcelanę „Bolesławiec” oraz pączki.

Wszystkim studentom, którzy wzięli udział w Narodowym Czytaniu i kadrze polonistyki TUFS – prof. Koji Moricie oraz wykładowczyniom Karolinie Leśniewskiej i Grażynie Ishikawie serdecznie dziękujemy za trud włożony w przygotowanie wydarzenia!

Scheduled Aktualności Literatura Wydarzenia