9.12.2023 Film, Wydarzenia

V4 Countries Kids Film Festival 2023

W sobotę 9 grudnia o godz. 14:00 w Japońskim Narodowym Archiwum Filmowym (adres: 3-7-6 Kyobashi, Chuo-ku, Tokyo, poziom –1) odbędzie się wydarzenie filmowe dla dzieci „V4 Countries Kids Film Festival 2023”, na którym zaprezentowane zostaną filmy animowane z krajów Grupy Wyszehradzkiej, czyli Polski, Węgier, Słowacji i Czech. Będzie to już ósma edycja festiwalu.

W tym roku Polskę reprezentował będzie film animowany pt. „Most”, wyreżyserowany przez Izumi Yoshidę, absolwentkę łódzkiej Szkoły Filmowej i wykładowczynię na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Film zdobył Grand Prix „George Lucas Award” na festiwalu filmów krótkometrażowych Short Shorts Film Festival&Asia 2023 w Tokio, gdzie został również uznany najlepszym filmem animowanym festiwalu.

Film „Most” jest stworzony z wykorzystaniem techniki animacji poklatkowej i jest zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w 1920 r., łącząc dwa kraje: Polskę i Japonię. Film opowiada o polskich „dzieciach syberyjskich”, które zostały uratowane przez japoński Czerwony Krzyż.

By wziąć udział w wydarzeniu V4 Countries Kids Film Festival 2023, należy się wcześniej zarejestrować na stronie Japońskiego Narodowego Archiwum Filmowego:

https://www.nfaj.go.jp/english/exhibition/v4kids2023/Rejestracja rusza 16 listopada o godz. 16:00.

Organizatorami Festiwalu są: Instytut Polski w Tokio, Węgierski Instytut Kultury i Ambasada Węgier w Tokio, Ambasada Słowacji w Tokio, Centrum Czeskie w Tokio oraz Japońskie Narodowe Archiwum Filmowe.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci – te najmłodsze i te trochę starsze – wraz z rodzicami.

Scheduled Film Wydarzenia