30.11.2019 - 20.01.2020 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Wschód-Zachód-Nieskończoność

Wystawa: Wschód – Zachód – Nieskończoność / Polska – Japonia 2019  autorstwa Aleksandra Janickiego jest kolejną z serii, wielowątkową ekspozycją, która została stworzona na zaproszenie i przy współpracy strony japońskiej.

W roku obecnym, zasadniczym kontekstem wystawy jest 100-lecia nawiązania stosunków międzynarodowych między Polską a Japonią.

Twórczość Aleksandra Janickiego dialoguje z kulturą Japonii już od wielu lat. Liczne realizacje w Polsce i na terenie Japonii oraz recepcja jego sztuki w Kraju Kwitnącej Wiśni, jest tego najlepszym dowodem. To także znakomity przykład wieloletniej, owocnej artystycznej współpracy polskiego artysty ze środowiskiem twórców japońskich – widomy znak dialogu kultur obu narodów.

Miejsce ekspozycji: Treasure Gallery, Zōjō-ji Temple, Tokio
30 listopada 2019 r. – 20 stycznia 2020 r.
(w okresie świątecznej tj. od 24 do 31 grudnia galeria będzie nieczynna)

Ekspozycja ma się składać z prac autorstwa Aleksandra Janickiego w tym: rzeźb, instalacji multimedialnych, malarstwa, grafiki i fotografii a także innowacyjnych interaktywnych prac z dziedziny nowych mediów w tym technologii rzeczywistości rozszerzonej (AR) i rzeczywistości wirtualnej (VR). 

Część ekspozycji prezentowana była w Polsce w ramach jubileuszu 20-lecia Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, w MOCAK’u Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Krakowie oraz innych instytucjach np.  w Muzeum Miasta Katowice, Muzeum Narodowym we Wrocławiu na Biennale Sztuki Mediów WRO  oraz wielu galeriach i na festiwalach, w Polsce i za granicą.

 

 

from to
Scheduled Sztuki wizualne Wydarzenia