30.11.2023 Aktualności, Teatr i taniec, Wydarzenia

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Japonii

Spotkaniem w dniu 27 listopada w Ambasadzie RP w Tokio zakończyła się japońska trasa koncertowa Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.  

Gości powitała dyrektor Instytutu Polskiego w Tokio Urszula Osmycka oraz dyrektor Zespołu „Śląsk” Zbigniew Cierniak. W wydarzeniu wziął również udział ambasador RP w Japonii Paweł Milewski.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” występował w Japonii w dn. 20 – 25.11 z nowoczesnym spektaklem „Folk Crossroad”, łączącym tradycję i jej współczesne metamorfozy inspirowane muzyką Wojciecha Kilara. Widowisko baletowe zostało wyreżyserowane przez Michaiła Zubkova.

W ramach trasy koncertowej Zespół „Śląsk” odwiedził Gifu, Kioto oraz Tokio, w których – oprócz spektaklu „Folk Crossroad” odbyły się pokazy artystyczne, spotkania z publicznością oraz warsztaty tańca polskiego.  

Była to już 7. wizyta w Japonii zespołu, który w tym roku świętuje jubileusz swojego 70.lecia.

Projekt japońskiej trasy koncertowej Zespołu „Śląsk” ze spektaklem „Folk Crossroad” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura inspirująca” przy wsparciu partnerów polskich i japońskich oraz Instytutu Polskiego w Tokio.

Scheduled Aktualności Teatr i taniec Wydarzenia