17.01.2019 Aktualności, Program, Sztuka Instytut Polski, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń

Karol Śliwka – Mistrz polskiego projektowania logotypów. Finisaż wystawy Symbol to Logo 🗺

W ramach finisażu wystawy Symbol to Logo, podczas której pokazywane są najbardziej znane dzieła polskiej szkoły projektowania logotypów, a tym samym rozwój projektowania logotypu i identyfikacji wizualnej w Polsce od lat powojennych, Instytut Polski zaprasza na prezentację prac Karola Śliwki.

Karol Śliwka (1932-2018) jest jednym z mistrzów polskiego projektowania logotypów. W ciągu ostatnich 60 lat zaprojektował ponad 400 znaków graficznych, które pełniły funkcję identyfikacji wielu instytucji, firm i projektów. Śliwka zaprojektował również plakaty, opakowania i znaczki. Każdy w Polsce zna jego prace, które zakorzenione są w przestrzeni publicznej. Zawsze zwracał uwagę, by znaki, który następnie służyły jako logo, nie tylko były przyjemne dla oka, ale również miały zamierzone przesłanie i treść. Patryk Hardziej, który w formie książki skompilował najlepsze dzieła artysty, opowie o metodach i stylu pracy Śliwki.


Organizator: Instytut Polski w Wiedniu

Adres: Instytut Polski, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń
Wstęp/bilety: Wstęp wolny. Wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc: 01/533 89 61


Call for Papers: (Nie)zapomniany Wiedeńczyk. Konferencja z

Celem konferencji jest przypomnienie osoby i dokonań Józefa Maksymiliana Ossolińskiego (1754-1826) – prefekta Biblioteki Cesarskiej, działacza politycznego, kolekcjonera, historyka literatury, tłumacza i literata, fundatora Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.
31 01.2026 15 03.2026 Aktualności

NEW POLISH FILMS 2026 w Stadtkino 🗓

Już po raz piąty NEW POLISH FILMS prezentuje wybór nowych współczesnych filmów z Polski, które przekonują swoją różnorodnością tematyczną i estetyczną.
11 03.2026 15 03.2026 Film, Program

FOTO WIEN: Romuald Broniarek „One Vision, Parallel

Wystawa prezentuje ponad sto fotografii z archiwum Romualda Broniarka, wybitnego kronikarza socjalistycznej Polski. Ukazuje ona napięcie między oficjalną narracją a rzeczywistością, którą Broniarek dokumentował swoim aparatem.
16 10.2025 Program, Sztuka