25.04.2019 Aktualności, Muzyka, Program

Koncert wielkanocny w Kościele Św. Piotra

25 kwietnia Instytut Polski w Wiedniu zaprasza na tegoroczny koncert wielkanocny do wiedeńskiego kościoła Św. Piotra. W programie znajdą się utwory Feliksa Janiewicza, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Antonio Vivaldiego, Franza Schuberta, Astora Piazzolli, Michała Lorenca i Stanisława Moryto.

Camerata Polonia to orkiestra kameralna składająca się wyłącznie z polskich muzyków mieszkających w Austrii. Jest to jedyna polska orkiestra działająca poza granicami kraju. Założycielem orkiestry jest Marek Kudlicki, dyrygent i organista wirtuoz. Solistkami będą znakomita śpiewaczka Aleksandra Zamojska, sopran i wspaniałe skrzypaczki Anna Gutowska, Alexandra Tirsu oraz Yiping Cheng.

Aleksandra Zamojska występowała m.in. na scenach paryskich w Théâtre des Champs-Élysées i Bastille-Oper, w teatrach Aachen i Freiburga oraz na scenach teatrów operowych w Montpellier i Perpignan. Anna Gutowska współpracowała jako solistka z tak renomowanymi orkiestrami jak Sinfonia Varsovia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Capella Bydgostiensis, Filharmonia Słowacka w Bratysławie, Orchestre du Chambre du Lausanne, Webern Sinfonietta.

Organizatorzy: Instytut Polski w Wiedniu, Kościół Św. Piotra


Bielsko-Biała Polską Stolicą Kultury 2026! 🗓

Bielsko-Biała wird manchmal als „Klein-Wien” bezeichnet, da seine historische Entwicklung, Architektur und Lebensweise der Einwohner lange Zeit stark an Wiener Vorbilder angelehnt waren.
26 01.2026 27 01.2026 Aktualności

FOTO WIEN: Romuald Broniarek „One Vision, Parallel

Wystawa prezentuje ponad sto fotografii z archiwum Romualda Broniarka, wybitnego kronikarza socjalistycznej Polski. Ukazuje ona napięcie między oficjalną narracją a rzeczywistością, którą Broniarek dokumentował swoim aparatem.
16 10.2025 30 01.2026 Program, Sztuka

„The World Without Us” – wystawa zbiorowa

Wystawa porusza temat wszechświata, w którym człowiek nie jest już w centrum uwagi. W poetyckich, surrealistycznych krajobrazach pokazuje przemijalność człowieka w porównaniu z ogromnymi okresami czasu (Deep Time) oraz niezmierzoną, często groźną wielkość kosmosu (Cosmic Horror).
06 02.2026 10 05.2026 Program, Sztuka