16.09.2021 Architektura, Program

Architektura przyszłości: myśleć lokalnie, projektować oryginalnie.

Dyskusja o architekturze współczesnej i jej roli dla krajobrazu regionu (w języku angielskim)

Wystawa „Lokalna. Oryginalna. Nagradzana. Ambitna architektura śląska” w galerii Instytutu Polskiego w Wiedniu prezentuje wybrane obiekty z Górnego Śląska, które zwracają uwagę ze względu na swoją oryginalność i funkcjonalność oraz zapraszają do rozmowy o planowaniu architektonicznym. Na przykładzie architektury śląskiej widzimy, jaką rolę odgrywa tu tożsamość, regionalne dziedzictwo kulturowe oraz społeczność lokalna.

O czym myślą dziś architekci i społeczności lokalne? Jak i dla kogo się dziś buduje? W jaką stronę powinny rozwijać się miasta i kto o tym decyduje? Czy inwestuje się w architekturę? O tych zagadnieniach dyskutują Wojciech Czaja (publicysta), dr. Ryszard Nakonieczny (architekt, publicysta, wykładowca na Politechnice Śląskiej w Gliwicach) i Paweł Panfiluk (architekt, JEMS Architekci).

Patronat medialny: Architektura & Biznes

Termin:

Czwartek, 16 września, godz. 18.30

Miejsce:
Instytut Polski w Wiedniu, Am Gestade 7, 1010 Wien

Wstęp/bilety:
Wstęp wolny. Konieczna rezerwacja miejsc: event.wien@instytutpolski.pl

Organizator:

Instytut Polski w Wiedniu

 

Więcej : Architektura & Biznes: https://www.architekturaibiznes.pl/wystawa-o-slaskiej-architekturze-wieden,7794.html


Skrzypce barokowe nieodkryte: Bach w interpretacji –

specjalny wieczór koncertowy, podczas którego wielokrotnie nagradzane artystki Natalia Rehling (fortepian) i Jolanta Sosnowska (skrzypce) zaprezentują ponadczasową muzykę Jana Sebastiana Bacha w nowym, fascynującym świetle.
02 05.2025 Muzyka, Program

„Złota Rybka” – teatr dla dzieci 🗓

Magiczny spektakl, który zabierze Was w podróż do świata pełnego cudów i ważnych prawd. Poznacie losy skromnego rybaka i jego żony, którzy przekonają się, że prawdziwe bogactwo nie kryje się w złotych pałacach, lecz w sercu pełnym miłości i dobroci.
25 05.2025 Program, Teatr

Portret kompozytorski: Zbigniew Bargielski 🗓

W pierwszym koncertowym spotkaniu z cyklu „Portrety kompozytorów” zaprezentowana zostanie muzyka Zbigniewa Bargielskiego. Urodzony w 1937 roku w Łomży kompozytor fascynuje precyzyjną, nastrojową językiem dźwięku, który wyróżnia się na tle technik swojej epoki.
27 03.2025 Muzyka, Program