Koncert Subcarpați i Dagadana w Bukareszcie
Sezon Kulturalny Polska–Rumunia 2024–2025 dobiega końca, ale żegnamy go z klasą i energią w niedzielę, 30 listopada!
W Bukareszcie ostatnim wydarzeniem będzie koncert zespołu Subcarpați z udziałem gości specjalnych – Dagadana. Podczas koncertu zespoły zaprezentują swój wspólny utwór „Moja Mamo”, powstały w trakcie rezydencji artystycznej realizowanej w ramach sezonu. Utwór jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych. Moja mamo
Równocześnie Filharmonia George Enescu wystąpi w Filharmonii Krakowskiej, prezentując muzykę rumuńską na polskiej scenie.
Spektakularny finał sezonu pełnego kultury, przyjaźni i inspiracji!
Sezon Kulturalny Polska–Rumunia 2024–2025 jest organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Instytut Adama Mickiewicza, Ministerstwo Kultury Rumunii oraz Rumuński Instytut Kultury, przy wsparciu Instytutu Polskiego w Bukareszcie.