Chcesz spędzić ciekawie urlop w kraju, do którego można tanio dolecieć, wygodnie po nim podróżować i nie nudzić się bez względu na pogodę? Odwiedź Polskę. Przed wyjazdem polecamy serię krótkich filmów rumuńskich vlogerów o różnych zakątkach kraju – od Gdańska nad Morzem Bałtyckim po Kraków na południu.

Jak wyobrażasz sobie Warszawę? Czy wiesz, że jest w niej kilka najnowocześniejszych muzeów na świecie? Z czym kojarzy ci się Kraków? Z największym na świecie placem miejskim, pięknymi średniowiecznymi kamienicami i zabytkami wpisanymi listę światowego dziedzictwa UNESCO? Słyszałeś kiedyś o Sopocie, Łodzi, Wrocławiu, Mazurach czy Zamościu? Zapraszamy na wycieczkę online z rumuńskimi vlogerami po tych i wielu innych miejscach!

Zdradzamy też, że dzięki tanim liniom lotniczym bilety z Bukaresztu do Warszawy i z powrotem w wybranych terminach możesz kupić nawet za niecałe 160 lei. Jeśli wolisz komfort, możesz wybrać inne bezpośrednie połączenie lotnicze, a kilka razy w tygodniu z Bukaresztu dolecisz nawet wprost do Krakowa. Możesz też skorzystać z lotów z Klużu do Warszawy.

Latem polecamy szczególnie północ Polski – położony nad Morzem Bałtyckim Gdańsk, Gdynię, Sopot, czyli Trójmiasto i Mazury. Zobacz jakie wrażenie mieli z tych miejsc Simona i Alex, znani jako duet Lipa-Lipa, którzy odwiedzili je w 2019 roku.

Trójmiasto (Trioraș) 1: 

Trójmiasto (Trioraș) 2:

Gdańsk:

Mazury (Mazuria):

Polecamy też ponad 30 innych filmów z podróży po całej Polsce. W ramach projektu #Polonia100 w 2018 roku, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj, przygotowały je trzy pary rumuńskich vlogerów: Mihaela i Valentin, czyli Travelin2, Simona i Alex, czyli Lipa-Lipa oraz Liviu i Ligia Boca.

Zobacz jakimi środkami transportu podróżowali po Polsce, czy dużo kosztowało ich wynajęcie samochodu i przede wszytkim, które miejsca spodobały im się najbardziej. Przeżyj niekończącą się opowieść!

Zobacz filmy z napisami po polsku >>>

Wszystkie filmy znajdziesz na naszym kanale YT >>>

Warto odwiedzić też stronę projektu #Polonia100 www.polonia100.ro

Szczęśliwej drogi, czyli po rumuńsku: drum bun!