Polska ma wiele do zaoferowania. W Rumunii i Mołdawii kojarzy się przede wszystkim jako kraj, w którym rozpoczął się upadek komunizmu w Europie Środkowej i Wschodniej, jest szanowana za walkę o wolność, którą wyrażała idea Solidarności.

W ostatnich dziesięcioleciach Polska wyróżniła się przede wszystkim stabilnością ekonomiczną i rosnącym znaczeniem politycznym w Europie. Polska znaczy jednak wiele więcej.

Polska to pełne historii miasta, prestiżowe muzea i wydarzenia artystyczne. To także jazz, kinematografia, literatura, sztuka i przede wszystkim ludzie, którzy ją zamieszkują i są z nią związani. W sieci istnieje sporo materiałów o Polsce, my polecamy prowadzony przez MSZ portal www.polska.pl.

Warto też sięgnąć po wydany w 2018 roku w języku rumuńskim z Inicjatywy Instytutu Polskiego w Bukareszcie przewodnik „Despre POLSKA”

Wiele ciekawych informacji na temat polskiego życia kulturalnego, polskich twórców oraz historii naszego kraju znajduje się też w serwisie culture.pl, prowadzonym przez Instytut Adama Mickiewicza, a o turystyce w Polsce na stronie www.polska.travel Polskiej Organizacji Turystycznej.

Najświeższe wiadomości z Polski w różnych językach przekazuje natomiast Polskie Radio dla Zagranicy!