Tematem tegorocznej edycji jest wpływ świata cyfrowego i nowych technologii na kulturę.
Akademia Managementu Kulturalnego (Cultural Management Academy, CMA) to projekt współorganizowany przez członków europejskiej sieci instytutów kultury EUNIC zainaugurowany w 2017 roku.
Ma charakter kursów podyplomowych i obejmuje tygodniowy wrześniowy intensywny program edukacyjny w Bukareszcie złożony z wykładów, seminariów, warsztatów, dyskusji i indywidualnych zajęć z rumuńskimi i zagranicznymi specjalistami z branży artystycznej. W lipcu uczestnicy CMA, której lokalne edycje organizowane są także w Sofii, Salonikach i Sarajewie, odbyli również wizytę studyjną do Płowdiwu w Bułgarii.
Od początku partnerem akademii jest Instytut Polski w Bukareszcie, który finansuje udział polskich wykładowców w programie, a koordynatorem projektu pozostaje Goethe Institut.
W tym roku moduł CMA poświęcony prawom autorskim i kulturze cyfrowej, który odbędzie się 20 września, poprowadzi Ewa Majdecka z Centrum Cyfrowego, z wykształcenia socjolożka i animatorka kultury.
W Centrum Cyfrowym, jednej z najważniejszych polskich organizacji pozarządowych zajmujących się m.in. otwartą kulturą cyfrową i educkacją oraz creative commons, współtworzy Pracownię Otwierania Kultury oraz projekt Otwarte Zabytki, w ramach których koordynuje procesy powstania cyfrowych narzędzi przybliżających ludzi do dziedzictwa kulturowego.
Dowiedz się więcej o Akademii Managementu Kulturalnego:
CMA Europe >>>
CMA Bucharest >>>
Czym jest EUNIC >>>