Wystawa TRANSPOSPOSTHUMANȚE to 22 artystyczne i interdyscyplinarne wizje osobowości ze sztuk performatywnych i wizualnych, żyjących i praktykujących w szerokim obszarze UE, w wieku od 24 do 94 lat, która oferuje możliwość spotkania się z bardzo osobistymi, żywymi i generującymi poglądy świadectwami na temat tego, jak to jest być człowiekiem dzisiaj.
W czasach, w których technologia, człowiek i natura stają się politycznie i emocjonalnie powiązane, TRANSPOSPOSTHUMANȚE oferuje dyskusję na temat tolerancji, nomadyzmu, płynnych tożsamości i wyzwań współczesnego kapitalizmu.
Inspirowana filozofią Rosi Braidotti i teoriami Michela Foucaulta, wystawa grupowa Teatrul Post-National Interfonic bada interakcje między tożsamością kulturową, technologią i dynamiką społeczną w Europie. Dostępna w języku rumuńskim, niemieckim i węgierskim, podkreśla napięcia między narracjami UE a rzeczywistością różnych populacji.
Monica Stoica, Carmen Ghiurco, Oana Hodade, Kinga Ötvös, Aida Šošić, Iulia Enkelana, Calița Nantu, Roxana Lăpădat, Anke Parusel, Olga Török, Magyari Etelka, Ioana Bugarin, Iulia-Andreea Smeu, Adrian Marian, Paulina Mitek, Cristina Milea, Maria Brudașcă, Alex Halka, Angela Farkaș, Mihai Păcurar, Ioana Gonțea.
Metafora transhumancji jest wsparta przykładami opartymi na migracji z i do UE oraz pojęć „domu” i „przynależności”.
Pomysłodawcą i koordynatorem artystycznym projektu jest Vlaicu Golcea
Projekt jest finansowany z programu Kultura w Teraźniejszości 2024 za pośrednictwem Centrum Projektów Timișoara.
Program i miejsce: 3-6 października 2024 r., codziennie od 17 do 20, HEI – House of European Insitutes, Bastion 1, Timișoara
Wstęp wolny.