11.10.2024 - 16.10.2024 Inne

Kursy języka polskiego online

Od dzisiaj, aż do 16 października 2024 r. można zapisać się na kursy języka polskiego w systemie on-line, które są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych dorosłych (oczywiście w miarę dostępności miejsc). Kursy organizowane są przez Instytut Polski w Bukareszcie we współpracy z lektorami języka polskiego dla obcokrajowców.

Zajęcia będą podzielone na cztery poziomy:

1 – początkujący:

I grupa – zajęcia odbywać się będą we wtorki, od godz. 17.00 (kurs rozpocznie się 22 października)

II grupa – zajęcia odbywać się będą we czwartki, od godz. 19.00 (kurs rozpocznie się 24 października)

III grupa – zajęcia odbywać się będą w soboty, od godz. 14.00 (kurs rozpocznie się 26 października)

2 – kontynuacja:

I grupa – zajęcia odbywać się będą we środy, od godz. 18.00 (kurs rozpocznie się 23 października)

II grupa – zajęcia odbywać się będą w czwartki, od godz. 18.00 (kurs rozpocznie się 24 października)

3 – średnio-zaawansowany:

zajęcia odbywać się będą w poniedziałki, od godz. 18.00 (kurs rozpocznie się 21 października)

4 – zaawansowany:

zajęcia odbywać się będą w poniedziałki, od godz. 18.30 (kurs rozpocznie się 21 października)

Jak się zapisać?

Od 11 października, do środy 15 października, można zapisać się WYŁĄCZNIE online pod adresem: katarzyna.zalaszewska@instytutpolski.pl

O przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zapisów. Osoby przyjęte zostaną powiadomione o tym odrębnym e-mailem, do 16 października.

Wniosek rejestracyjny musi zawierać:

imię, nazwisko, miasto i numer telefonu

grupę, do której chcielibyście się zapisać (poziom zaawansowania i dzień – proszę również określić, czy istnieje możliwość uczestnictwa w innym dniu)

osoby dołączające do grupy początkującej (nr 1) proszone są o krótkie (1-2 zdania) podanie, dlaczego chcą uczyć się języka polskiego.

Zajęcia będą odbywać się online, każda grupa ustali ze swoim wykładowcą aspekty związane z logistyką i administracją.

Kurs podzielony jest na dwa semestry, w zależności od harmonogramu roku akademickiego w Rumunii. W każdym semestrze będzie około 20 zajęć z języka polskiego (po 1.5h każde). Całą logistykę omawiacie jednak bezpośrednio z lektorem, którego adres e-mail otrzymacie w mailu potwierdzającym przyjęcie na kurs.

from to
Scheduled Inne

Wystawa, spektakl, filmy. Październik z polską kulturą

Pod koniec miesiąca odbędą się kolejne wydarzenia w ramach Sezonu Kulturalnego Polska-Rumunia 2024-2025. W stolicy Rumunii zabrzmi głos polskiego teatru: w Narodowym Muzeum Sztuki będzie można zobaczyć wystawę ,,Tadeusz Kantor – artysta zawsze i wszędzie’’, a w trakcie Narodowego Festiwalu Teatralnego zostanie zaprezentowana sztuka ,,Ostatnie dni Eleny i Nicolae Ceaușescu’’ w reż. Wojciecha Farugi. W Sybinie odbędzie się z kolei Astra Film Festival, na którym nie zabraknie polskich produkcji. Wszystkie wydarzenia są organizowane przez Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z polskimi i rumuńskimi partnerami.
20 10.2024 09 03.2025 Inne, SEZON PL-RO, Sztuki wizualne, Teatr

Wystawa „Între Ape (Waters of in-Betweenness)” w

Między 17 a 20 października, HEI - House of European Institutes otwiera w Timișoara wystawę „Între Ape (Waters of in-Betweenness)”, która prezentuje cztery niezależne projekty badawcze z zakresu sztuki interdyscyplinarnej. Przez cały 2024 rok badano złożone połączenia kulturowe, społeczne, gospodarcze, ekologiczne i duchowe, które wiążą nas z wodami, wśród których żyjemy i dzięki którym istniejemy. W ramach licznych wydarzeń towarzyszących wystawie, odbędzie się pięć projekcji filmu Muddy Reconnection autorstwa polskiej artystki Magdaleny Siemaszko.
17 10.2024 10 11.2024 Inne, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Wykłady prof. Johna Micgiela 🗓

IP w Bukareszcie wraz ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na wykłady prof. Micgiela, pt.: „U.S. presidential elections and the impact of their results on East Central Europe”.
07 10.2024 10 10.2024 Inne, Wydarzenia