17.06.2020 Literatura

Przygody literackie – Przez Labirynty!

JAN BAJTLIK "Ariadnes Faden"/ "Nić Ariadny" / "Greek Myths and Mazes".

Podążajcie za nicią Ariadny! #LESEABENTEUER – Przez labirynty! / Vlog 3

Jan Bajtlik „Nić Ariadny. Mity i Labirynty“

Ta książka pełna jest ścieżek i opowieści. Każda z niezwykłych, ogromnych ilustracji Jana Bajtlika zaprasza do zabawy w poszukiwanie właściwej drogi na kolejną stronę, przedstawiając przy okazji wybrane wątki najsłynniejszych mitów greckich. Zagubcie się wraz z Leną w labiryntach by znaleźć się w Grecji sprzed tysięcy lat! Serdecznie Was zapraszamy do oglądania i wspólnej zabawy!

Byliśmy już nad morzem i w lesie. Pora na podróż w czasie! Zabieramy Was do starożytnej Grecji ! Tym razem nasza przygoda prowadzi przez labirynty. Tam czekają na Was Minotaur, Odyseusz, Cyklop, Syzyf, Argonauci, piękna Helena i wiele innych dziwnych postaci. Ale nie ma się czego bać! Lena jest Waszą przewodniczką!

Jan Bajtlik urodzony w 1989 roku w Warszawie jest artystą mulit dyscyplinarnym, zajmującym się ilustracją, grafiką, malarstwem i rysunkiem. Jest absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2013). Od 2016 roku pracuje nad projektami dla Hermès Paris w zakresie jedwabnych szalików, dodatków mody, biżuterii emaliowanej, scenografii okien butików oraz Hermès Home: ceramiki, tkanin, tapet, strojów plażowych. Jego projekty reprezentują różne podejścia projektowe, style i techniki. Ilustrował między innymi dla: The New York Times, Time Magazine, Courrier International, Google. Jego prace były wystawiane na całym świecie. Jan Bajtlik otrzymał liczne nagrody na krajowych i międzynarodowych konkursach graficznych, w tym wyróżnienie Bologna Ragazzi Award 2015, srebrny medal na 10. i brązowy na 12. Międzynarodowym Triennale Plakatu w Toyamie (Japonia). W 2015 roku otrzymał nagrodę specjalną Ministra Kultury RP prof. Małgorzaty Omilanowskiej za książki dla dzieci i pracę edukacyjną z dziećmi. Książka „Nasz samochód” zilustrowana przez Bajtlika uznana została przez   New York Times za najlepszą ilustrowaną książkę dla dzieci 2018 roku.  Jan Bajtlik współpracuje z Galerią Szydłowski w Warszawie i jest również ultramaratończykiem i alpinistą. Mieszka i pracuje w Warszawie oraz w Argentière w Alpach Francuskich.

Vlog adresowany jest przede wszystkim do młodych czytelników. Prezentujemy w nim nowe książki współczesnych, polskich ilustratorów i autorów, tłumaczone na język niemiecki.

W kolejnych odcinkach #LESEABENTEUER zapraszamy do poznania książek Piotra Karskiego „W morze!” / Vlog 1, Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego „Drzewa” / Vlog 2, Jana Bajtlika „Nić Ariadny” / Vlog 3  i książki „M.U.Z.Y.KA.” Michała Libery, Michała Mendyka, Aleksandry i Daniela Mizielińskich Vlog 4.

Jan Bajtlik „Nic Ariadny. Mity i Labirynty“ / wyd. Dwie Siostry, 2018. ISBN 978-83-65341-99-0.Wiek od 8 lat

from to
Scheduled Literatura >Program