26.11.2020 Dzieci

#PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ – Kajakiem przez Atlantyk! / Vlog 5

Agata Loth-Ignaciuk und Bartłomiej Ignaciuk „14000 Meilen über das Meer“/ "Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?"

Agata Loth-Ignaciuk i Bartłomiej Ignaciuk „Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?”

Książka graficzna „Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?” to fascynująca opowieść o pierwszych dwóch wyprawach przez Atlantyk Aleksandra Doby, polskiego kajakarza, który jako pierwszy człowiek w historii przepłynął ocean kajakiem, z kontynentu na kontynent.

Można się z niej dowiedzieć, jak zaplanować transatlantycką ekspedycję kajakową, przekonać się, czy kajak oceaniczny jest z gumy i jak zmieścić na nim sprzęty żeglarskie, małą stocznię remontową oraz jedzenie na kilka miesięcy.

Czytelnicy przeżyją  burze i sztormy na oceanie, razem z bohaterem stawią czoła największemu prądowi świata, dowiedzą się też, czy istnieją podwodne góry i jak się nie zgubić na oceanie oraz gdzie na kajaku ukryte są sypialnia, kuchnia i łazienka. Poznają nawet smak oceanicznej kawy!
Czytelnik może nauczyć się robić rynny z opakowania po ciastkach i konstruować półki z karimaty. Przekona się też, czy kąpiel z rekinem jest przyjemna, kogo można spotkać na oceanie i czy wciąż istnieją statki widma.

„Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?” ilustruje niezwykłą ekspedycję i przekazuje mnóstwo informacji o Oceanie Atlantyckim.
Publikacja powstała we współpracy z Aleksandrem Dobą i jest pierwszą książką o jego wyprawach kajakowych dla dzieci.

Agata Loth-Ignaciuk studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autorka książek dla dzieci i młodzieży. Jej głównym tematem jest ekologia, którą w zabawny i przystępny sposób przedstawia dzieciom w swoich książkach. Ponadto prowadzi wydawnictwo Druganoga, publikujące książki dla dzieci i młodzieży.

Bartłomiej Ignaciuk studiował malarstwo i grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Poza pracą ilustratora, wyreżyserował ponad sto reklam, seriali telewizyjnych i filmów fabularnych.

 

Książka: Agata Loth-Ignaciuk i Bartłomiej Ignaciuk. „Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?”. Wydawnictwo Druganoga, 2017. ISBN: 978-83-943-5284-4. Wiek od lat 10

Vlog 5 / #PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ – Kajakiem przez Atlantyk! /

Występują: Vlogerin Lena, autorzy Agata Loth-Ignaciuk, Bartłomiej Ignaciuk

Pomysłodawcy projektu i koordynacja: Monika Werner, Monika Kumięga, Instytut Polski Düsseldorf

Realizacja: Filip Jacobson TRAWA FILM  we współpracy z Angelika Herta
Partnerzy: Gerstenberg Verlag, Wydawnictwo Druga Noga, Käpt’n Book Rheinisches Lesefest

We vlogu wykorzystano fragmenty filmu: „Happy Olo” Reżyseria: Paweł Bogocz, Marcin Macuk, Producent: Marcin Macuk Emma Production, 2017, Muzyka: Pogodno

Produkcja: Instytut Adama Mickiewicza, Instytut Polski w Düsseldorfie, Made in Dialog – Stowarzyszenie Przyjaciół Instytutu Polskiego w Düsseldorfie e.V. www.culture.pl ; www.instytutpolski.pl/duesseldorf

 

***

Vlog #Przygoda z książką – Polska literatura dla dzieci adresowany jest przede wszystkim do młodych czytelników. Prezentujemy w nim nowe książki współczesnych, polskich ilustratorów i autorów, tłumaczone na język niemiecki.  Poprzednie odcinki można obejrzeć tutaj:

Youtube für Kinder: https://www.youtube.com/channel/UCCls6lEmCDeuOKnJzhzzzZA

Instagram für Kids: https://www.instagram.com/pl_institute_duesseldorf_kids/
www.facebook.com/PolnischesInstitutDuesseldorf

Instagram: https://www.instagram.com/polish_institute_duesseldorf

Serdecznie zapraszamy do oglądania i wspólnej zabawy

Scheduled Dzieci Literatura Program