18.12.2020 Kochen

#Polskie smaki – Wesołych Świąt! / Vlog 5

Festlicher Saibling auf Buchweizen Risotto mit Rote und Gelbe Beete/ Świąteczny pstrąg z risotto z kaszy gryczanej i burakami

Instrukcja obsługi – Świąteczny pstrąg z risotto z kaszy gryczanej i burakami / Vlog 5

Online od soboty, 19. grudnia 2020, g. 10.00

Polska wigilia to spotkanie najbliższej rodziny, dzielenie się opłatkiem, dodatkowe miejsce przy stole dla przygodnego gościa, sianko pod obrusem i tradycyjne 12 potraw na stole, wśród których najważniejsze to: barszcz, kutia, ryba oraz kompot z suszu.

Instytut Polski w Duesseldorfie zaprasza do przygotowania świątecznego dania z typowo polskich świątecznych produktów: kaszy, buraków, ryby. Tyle, że jak zawsze proponujemy coś nieoczywistego. Przepisy na tradycyjne polskie potrawy Bożonarodzeniowe takie jak: barszcz, kutia, czy karp po żydowsku znajdziecie w sieci bez problemu. My proponujemy wariację na temat polskich Świąt dla tych z Was, którzy poszukują kulinarnych inspiracji i eksperymentów. Zapraszamy do wspólnego gotowania z  przesympatyczny zespołem Restauracji Agata’s  z gwiazdką Michelin w Düsseldorfie. 

Dobra kuchnia to sztuka! Warto poświęcić więcej czasu i serca, by wspólnie z najbliższymi spędzić Święta przy wspaniale zastawionym stole i wyjątkowych potrawach, które cieszą oko i podniebienie.

W piątek, 18. grudnia na FB publikujemy listę na zakupy, a w sobotę, 19. grudnia od rana gotujemy z Agatą i Philippem. Gotujcie z nami!

Dziwne, tajemnicze i oczywiście pyszne dania z polskiej kuchni! Razem z szefami kuchni Agatą Reul, Philippem Lange i Frederikiem Wimmershoffem zapraszamy do ogladanianaszego kulinrnego vloga i wspolnego gotownia! 

Podzielcie się z nami Waszymi kulinarnymi eksperymentami! Zdjęcia mile widziane! duesseldorf@instytutpolski.org

#POLSKIE SMAKI – Radosnych Świat! / Vlog 5

Instrukcja obsługi – Świąteczny pstrąg z risotto z kaszy gryczanej i burakami / Vlog 5. Online od soboty, 19. grudnia 2020, g. 10.00

Występują: Agata Reul, Philipp Lange

Pomysłodawcy projektu i koordynacja: Monika Werner, Monika Kumięga, Instytut Polski Düsseldorf

Realizacja: Filip Jacobson TRAWA FILM 
Partnerzy: Restaurant Agata´s

Produkcja: Instytut Polski w Düsseldorfie

Scheduled Kochen Program Uncategorized